20.02.2016

PLK zwiększa liczbę monitorowanych przejazdów

Blisko 60 przejazdów kolejowo-drogowych zyska w tym roku całodobowy monitoring i zmodernizowane urządzenia rogatkowe oraz lepszą jakość dróg. To kolejna inicjatywa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w celu podniesienia bezpieczeństwa na styku torów i drogi. Na dodatkowe zadanie PLK przewidziała prawie 25 mln zł. 

Dzięki kamerom każdy przejazd będzie dokładnie widoczny na monitorach. Urządzenia zapewnią stały podgląd ruchu aut i pociągów. System, dzięki możliwości rejestracji, ułatwi wykrywanie sprawców niewłaściwych zachowań, uszkodzeń urządzeń przejazdowych lub kolizji drogowych. 

Na każdym z przejazdów zostaną wymienione lub na nowo wybudowane urządzenia sterowania rogatkami, wyposażone w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Sprawdzone i poprawione będzie także oświetlenie. Ponadto sprawny przejazd i przejście przez tory ułatwi wyremontowana jezdnia.

Objecie monitoringiem 57 przejazdów kategorii A i przeniesienie sterowania urządzeniami z posterunku dróżnika na nastawnie zrealizowane będzie w 2016 r. za kwotę prawie 25 mln zł.

Montaż monitoringu, to kolejne przedsięwzięcie zarządcy infrastruktury, które wpisuje się w program poprawy bezpieczeństwa na polskiej kolei, zawierający ponad 200 różnych inicjatyw. Są w nim zadania w obszarze inwestycyjnym i technicznym, ale także organizacyjnym i pracowniczym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzi również kampanię społeczną Bezpieczny przejazd, której celem jest zwracanie uwagi na właściwe zachowania kierowców i pieszych podczas przekraczania skrzyżowań toru i drogi.Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48  694 480 239

Galeria

Pliki do pobrania

PLK zwiększa liczbę monitorowanych przejazdów

Pobierz
udostępnij drukuj