Forum Ekonomiczne w Karpaczu - debata. Zdjęcie Magdalena Grobel PLK
07.09.2021

PLK uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Europejski Rok Kolei, rozwój sieci kolejowej, inwestycje kolejowe na liniach należących do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, walka z wykluczeniem komunikacyjnym - m.in. takie tematy omawiane będą przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Zarządca narodowej sieci linii kolejowych jest aktywnym uczestnikiem spotkań o sprawach ważnych dla gospodarki Polski i Europy.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po raz kolejny aktywnie uczestniczą w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, w panelach dotyczących głównych kierunków rozwoju i zmian na kolei. Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. uczestniczy w trzech debatach: „Europejski Rok Kolei – szansa na rozwój”, „Kolej Dużych Prędkości – rozwój regionu i walka z wykluczeniem komunikacyjnym” oraz „Nowy Jedwabny Szlak, Via Carpatia, Rail Baltica-czego potrzebują Polska i Europa?”.

W panelu „Europejski Rok Kolei – szansa na rozwój” paneliści debatowali na temat przyszłości kolei, w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Ireneusz Merchel podkreślał, że PLK obserwują trendy związane ze zmianami klimatu. Działania zarządcy infrastruktury ograniczają oddziaływanie kolei na środowisko, poprawiają efektywność energetyczną i zmniejszają emisję CO2. Ekologiczne rozwiązania wdrażane są podczas prac inwestycyjnych oraz w trakcie codziennej działalności eksploatacyjnej. Prezes PLK zaznaczył, że w Polsce rośnie rola kolei jako transportu ekologicznego, zrównoważonego i konkurencyjnego względem innych środków komunikacji, co wpisuje się w ideę Europejskiego Zielonego Ładu.

Dziś przedstawiciel PLK weźmie udział w panelu: „Kolej Dużych Prędkości – rozwój regionu i walka z wykluczeniem komunikacyjnym (godz. 19:30-20:30). Jutro 8 września zapraszamy na debatę „Nowy Jedwabny Szlak, Via Carpatia, Rail Baltica – czego potrzebują Polska i Europa?” (godz. 15:40-16:40).

Forum Ekonomiczne to najważniejsza i największa w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa konferencja. Podczas trzydniowego cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy, prowadzone są rozmowy dotyczące kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

 

Kontakt dla mediów:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Magdalena Janus
zespół prasowy
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 22 473 30 02

Galeria

Pliki do pobrania

PLK uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Pobierz
udostępnij drukuj