22.10.2014

Od soboty zmiana w kursowaniu pociągów na trasie Iława – Malbork

Od soboty 25 października, 3 z 8 pociągów z Warszawy do Trójmiasta zmienią trasę. Składy kursujące przez Malbork pojadą objazdem, co wydłuży podróż o ponad 2 godziny. Dla 16 pociągów regionalnych na trasie Dąbrówka – Mleczewo (7 km) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Przejazd wydłuży się o około 15 min. Czasowa organizacja ruchu potrwa 4 tygodnie. 

Od najbliższej soboty, do poniedziałku 24 listopada, 3 pociągi z Warszawy do Trójmiasta (oraz te jadące z powrotem) zostaną skierowane na trasę objazdową przez Kwidzyn lub Olsztyn. Pociągi regionalne będą kursowały wahadłowo i zostaną skomunikowane z autobusami zastępczymi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami zapewniają informacje dla pasażerów na dworcach, w internetowych rozkładach jazdy, a także mediach społecznościowych. O zmianach będą informować także drużyny konduktorskie. Pasażerowie PKP Intercity, w przypadku rezygnacji z zaplanowanej podroży, będą mogli zwrócić kupione wcześniej bilety.

Kończą się prace na linii E65. Na 200 metrowym odcinku w pobliżu Jurkowic, konieczne są dodatkowe prace na jednym z torów. Ich zakres oraz względy bezpieczeństwa, wymagają czasowego wstrzymania ruchu na drugim, czynnym do tej pory torze. Najnowsze ekspertyzy wykazały, że konieczna jest zmiana technologii zabezpieczenia nasypu, przez co niezbędne jest wykonanie głębokich wykopów. Priorytetem jest bezpieczeństwo w ruchu pociągów, które wymaga właściwego przygotowania nasypów, w trudnym geologicznie terenie.

Istotne było też maksymalne skrócenie czasu zamknięcia. Od nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 14 grudnia, pociągi z Warszawy do Gdańska będą kursowały w czasie 2h 58 min. To o ponad godzinę krócej niż obecnie. 
Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. + 48 662 114 900
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl

Galeria

Pliki do pobrania

Od soboty zmiana w kursowaniu pociągów na trasie Iława ...

Pobierz
udostępnij drukuj