13.11.2014

Nieprawdziwe informacje Dziennika Gazety Prawnej oraz Wydarzeń Polsatu

W nawiązaniu do artykułu red. Konrada Majszyka z dzisiejszego wydania (13.11.2014) Dziennika Gazety Prawnej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oświadczają, że materiał zawiera nieprawdziwe informacje.

Zestawienie aktualnych zdjęć z materiału zaprezentowanego przez "Wydarzenia" i na portalu "wPolityce.pl":Nieprawdą jest, że „na większej części odcinka CMK z Grodziska Mazowieckiego do Idzikowic trwa budowa drugiego toru”. Każdy, kto podróżuje tą trasą widzi, że jest ona dwutorowa. 

Nieprawdą jest, że „wiadukt nad S8 wygląda jak po wybuchu bomby”. Prawdą jest, że prace na tym obiekcie zostały zakończone.

Nieprawdą jest też, że „wzrasta poziom wód gruntowych, które regularnie podmywają nasypy. Prawdą jest, że zjawisko wzrostu poziomu wód gruntowych nie występuje i nie stanowi problemów na trasach, którymi pojadą najszybsze pociągi.

Zdjęcia i filmy, do których odwołuje się autor artykułu jako „datowane na październik”, w ocenie PLK mogą pochodzić z września. 

PLK informuje, że czasy przejazdu na głównych trasach od połowy grudnia 2014, podawane przez zarządcę infrastruktury od blisko roku, są aktualne i zostaną dotrzymane, gdyż uwzględniają od dawna zaplanowane inwestycje. Od połowy grudnia 2014 podróż koleją z Warszawy do Gdańska, Wrocławia, Katowic i Krakowa będzie krótsza niż samochodem, autobusem, czy samolotem, biorąc pod uwagę dojazd z centrum do centrum miasta. Podróż ze stolicy do Gdańska i Wrocławia już w grudniu tego roku będzie najkrótsza w historii. 

Z każdym rokiem, wraz z postępem inwestycji, czasy przejazdu koleją będą nadal skracane. 

To efekt zintensyfikowania prac, na które tylko w ciągu 3 ostatnich lat, PLK przeznaczyła 16 mld zł, modernizując blisko 4000 km torów.

PLK informuje, że materiał wczorajszych (12.11.2014) Wydarzeń Polsatu autorstwa Magdaleny Hykawy, zawierał szereg niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji. Spółka będzie domagać się ich sprostowania.

 

Mirosław Siemieniec
Rzecznik Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
miroslaw.siemieniec@plk-sa.pl
T: + 48 22 473 30 02
T: + 48 694480239
F: + 48 22 473 23 34

Galeria

Pliki do pobrania

Nieprawdziwe informacje Dziennika Gazety Prawnej oraz ...

Pobierz
udostępnij drukuj