30.08.2013

Most średnicowy gotowy. Pół tysiąca pociągów wraca od poniedziałku

Zakończyły się prace remontowe na podmiejskiej części mostu średnicowego. Od poniedziałku, 2 września powraca normalny ruch kolejowy. Każdego dnia po zmodernizowanych torach będzie jeździć ponad pół tysiąca pociągów!

Wykonane prace pozwoliły na przywrócenie prędkości eksploatacyjnej pociągów, jaka obowiązuje na całej trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia. Prędkość pociągów na moście wzrosła z 40 km/h do 60 km/h. Bez przeprowadzenia zaplanowanych robót, konieczne byłoby dalsze obniżanie prędkości, co spowodowałoby znaczne obniżenie przepustowości podmiejskiej linii średnicowej przebiegającej przez Warszawę. 

Roboty, które zostały przeprowadzone na moście średnicowym to przede wszystkim, wymiana szyn o długości ponad 3700 metrów, wymiana 2888 mostownic wraz z naprawą elementów mocujących je do konstrukcji mostu. Wymienione zostały również szyny o długości blisko 330 metrów wraz z ponad 550 podkładami w strefach dojazdowych za i przed mostem.

Naprawa mostu została podzielona na dwa etapy. Zakończone prace to pierwsza część remontu obiektu. W kolejnym etapie planowanym na wiosnę 2014 roku, pracami zostaną objęte tory na linii dalekobieżnej.

Koszt prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji to prawie 9 mln zł. Remont jest finansowany ze środków własnych spółki.

 

Informacje dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl
tel. +48 22 47 33 002 

Galeria

udostępnij drukuj