11.10.2007

Kolejowy trójkąt trzech cesarzy - 160-lecie kolei żelaznych w Jaworznie – Szczakowej, Mysłowicach i Sosnowcu – Maczkach.

3 mocarstwa, 3 cesarzy, 3 miasta...

3 linie kolejowe, 3 pociągi historyczne, 3 festyny...

1 wielka feta, na którą po 3kroć zapraszamy!

W sobotę 13 października br. odbędą sie obchody 160-lecia kolei żelaznych w Jaworznie-Szczakowej, Mysłowicach i Sosnowcu-Maczkach. Tam niegdyś zbiegały się granice trzech mocarstw, a wraz z nimi trzy linie kolejowe. W każdym z miast tego dnia odbędą się festyny pełne atrakcji.

Już od godzin przedpołudniowych Mysłowice będą żyły paradą młodzieży ubranej w stroje z przełomu XIX i XX wieku, która przejdzie z rynku na dworzec. Sosnowiec stawia na bluesa, nocne jam session i uznaną markę zespołu ... "Nocna Zmiana Bluesa". Główne uroczystości kolejowe zaplanowano w Jaworznie. To tam zjadą się pociągi retro z Katowic, Krakowa i Sosnowca. Te zabytkowe "specjały" będzie można pozwiedzać i za darmo się nimi przejechać. Imprezę "pociągnie" znany tandem" dwuczłonowa lokomotywa z C.K. rodowodem: Leszek Mazan i Mieczysław Czuma. Do jubileuszu swoje "trzy grosze&" dorzuciły PKP Przewozy Regionalne.

 

zobacz plakat - Jaworzno

zobacz program - Mysłowice

zobacz program - Sosnowiec

Galeria

udostępnij drukuj