28.10.2017

Kolej przygotowana do zmiany czasu

W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy przypada w nocy z 28 na 29 października. Kolej jest przygotowana do sprawnego realizowania połączeń podczas zmiany czasu.  

Pociągi wyjeżdżające 29 października już po godzinie 3.00 nowego czasu, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Tylko 31 pociągów na sieci kolejowej, kursujących w nocy 28/29 października zatrzyma się na zmianę czasu. Wyruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu.

Dotyczy to m.in. pociągu TLK „Pogoria” jadącego z Gdyni Głównej do Bielska-Białej (postój na stacji Łódź Widzew) oraz pociągu TLK „Sudety” z Jeleniej Góry do Gdyni Głównej (postój w Inowrocławiu) i pociągu IC „Przemyślanin” ze Szczecina Głównego do Przemyśla Głównego (postój na stacji Kędzierzyn Koźle). 

Zmiana letniego czasu środkowoeuropejskiego (CLSE) na czas zimowy środkowoeuropejski (CSE) odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2012 roku. Wskazówki zegara przesuwamy wtedy z godziny 3.00 na 2.00.

Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na portalpasazera.pl.


Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
694 480 239

Galeria

Pliki do pobrania

PLK_-_inf._pras._Kolej_przygotowana_do_zmiany_czasu_28. ...

Pobierz
udostępnij drukuj