30.03.2019

Kolej gotowa na zmianę czasu

W najbliższy weekend, w nocy z 30 na 31 marca zmieniamy czas zimowy na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Podczas zmiany czasu na trasie będzie 14 pociągów PKP Intercity.

Bez zmian dla podróżnych

Co roku, w ostatnią niedzielę marca wprowadzany jest czas letni. Tej nocy, w trakcie zmiany czasu, na torach będzie 14 pociągów PKP Intercity, między innymi na trasie Jelenia Góra – Białystok, Warszawa Wschodnia – Świnoujście i Kołobrzeg - Przemyśl Główny.

Co ważne dla pasażera - czas podróży się nie zmieni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już w czasie letnim. Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować z soboty na niedzielę, będą informować pasażerów o zmianie czasu. Ponadto w nocy z 30 na 31 marca na torach będą jeździć także pociągi Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich i Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Informacje o kursowaniu pociągów można uzyskać u przewoźników kolejowych.

To warto wiedzieć

Pociągi wyjeżdżające w niedzielę, 31 marca po godzinie 3.00 już letniego czasu kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są na stronach www.portalpasazera.pl, www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z infolinii 19 757.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021 (Dz.U. 2016 poz. 1833). Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Janus
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 571 370 229

Galeria

Pliki do pobrania

Kolej gotowa na zmianę czasu

Pobierz
udostępnij drukuj