18.07.2012

Gra miejska – Tropy Europy

Projekty współfinansowane z funduszy europejskich zyskują coraz większe znaczenie w kreowaniu nowoczesnego wizerunku miast, miasteczek i wsi na Mazowszu. Większość mieszkańców na co dzień styka się z tablicami informującymi o tym, że znany im od lat zabytkowy kościół, czy mijany codziennie socrealistyczny w formie gmach muzeum zmieniły swój wygląd dzięki dotacjom z UE, że wygodne
i czyste wagony kolei, nowy sprzęt w pobliskim szpitalu czy szkole zostały zakupione przy współfinansowaniu ze środków UE. Osoby podążające „Tropami Europy” będą mały okazję, w niekonwencjonalny sposób dowiedzieć się, które z tych zmian były możliwe dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Mazowieckiego.


Dlatego, aby jeszcze bardziej przybliżyć mieszkańcom Mazowsza efekty tych inwestycji Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprasza do udziału w cyklu gier miejskich, organizowanych w trzech największych miastach województwa na przełomie lipca i sierpnia.


Prowadzone „na żywo” lekcje nt. efektów wdrażania RPO WM, będą łączyć w sobie elementy edukacyjne z emocjonującą rywalizacją, Trzy edycje gry miejskiej „Tropy Europy” zawiodą uczestników bezpośrednio do 20 inwestycji. Kolejnych 12 projektów będą mogli poznać, wykorzystując bilety do muzeów lub zaproszenia na koncerty i wystawy, organizowane przez beneficjentów RPO WM.  Liczba miejsc startowych w grze jest ograniczona do 50 zespołów w Warszawie, 25 w Radomiu, 20 w Płocku. Zgłoszenia będą przyjmowane w kolejności spływania.

Ogólne zasady gry

W grach uczestniczą czteroosobowe zespoły, których zadaniem jest pokonanie wyznaczonej trasy oraz wykonanie zadań specjalnych. Wygrywa ten zespół, który zaliczy najwięcej punktów kontrolnych i wykona najwięcej zadań w jak najkrótszym czasie. Udział w grach jest bezpłatny.

Nagrody


Wszyscy uczestnicy z zespołów zajmujących czołowe lokaty w każdym z miast otrzymają nagrody rzeczowe w postaci tabletów YARVIK 9,7" z wbudowaną pamięcią 16 GB. Kolejne zespoły otrzymają nagrody w postaci pendrive'ów GOODRAM 8 GB, książek oraz darmowych biletów i wejściówek do ciekawych miejsc na Mazowszu. Wszystkie zespoły, które ukończą zawody, zostaną uhonorowane pamiątkowymi dyplomami.

Pierwszy wyścig śladami inwestycji unijnych w ramach programu RPO WM już 21 lipca w Warszawie, kolejne 29 lipca w Radomiu i 4 sierpnia w Płocku.


Na zgłoszenia zespołów czekamy do piątku 20 lipca. Zasady rekrutacji i rejestracja na www.fan.mazowia.eu

Galeria

udostępnij drukuj