21.01.2008

Dobre tempo w Międzylesiu.

Styczniowa pogoda umożliwia prace przy fundamentach i ustawianie słupów trakcyjnych w Międzylesiu. Na stacji instalowane są również urządzenia sterowania ruchem kolejowym i kładzione kable.

Przed peronami widać już pierwsze sygnalizatory. Wykonawca urządzeń srk tj. Bombardier Transportation (ZWUS) Katowice S.A. dostarczył na budowę m.in. systemy zasilania urządzeń stacyjnych, elektryczne napędy zwrotnicowe i szafę serwerów pulpitu elektronicznego Ebiscreen. Do montażu nowych urządzeń sterowniczych i komputerowego systemu srk. szykowana jest nastawnia.

W listopadzie na granicy Polski i Republiki Czeskiej znów pojawiły się tory. Ułożyła je realizująca roboty torowe po obu stronach granicy SKANSKA DS. a.s. Przy sprzyjającej pogodzie pracownicy uzupełnią także tłuczeń i wykonają profilowanie torowiska.

Wiosną wykonane będą prace związane z usunięciem osuwiska na szlaku Domaszków – Międzylesie, przebudową przepustu kaskadowego oraz wiaduktu.

Po robotach inżynierskich w Międzylesiu ustawione zostaną trzy nowe słupy trakcyjne oraz wywieszona  zdemontowana obecnie sieć trakcyjna.

Linia E 59 Międzylesie – Granica Państwa: Modernizacja układu torowego i elektryfikacja

Realizacja w latach: 2007 – 2008

Efekt: Usprawnienie prowadzenie ruchu kolejowego trakcją elektryczną na polsko – czeskim przejściu granicznym

Galeria

udostępnij drukuj