21.06.2007

Dni Techniki Kolejowej w Szczecinie

Od 15 do 17 czerwca 2007 na stacji Szczecin Główny czynna była wystawa przygotowana z okazji Dni Techniki Kolejowej. Jednym z organizatorów oraz autorem licznych atrakcji był Oddział Regionalny PKP PLK S,A. w Szczecinie.

 

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Stoisko Oddziału Regionalnego PKP PLK S.A. w Szczecinie, urządzone w specjalnym wystawowym namiocie wzbudzało szczególne zaciekawienie zwiedzających. Oferowaliśmy naszym miłym gościom foldery przedstawiające pracę i zadania oddziału, gadżety i słodycze z logo naszej spółki oraz  dokonywaliśmy prezentacji multimedialnych.

Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia działających urządzeń infrastruktury kolejowej. Zabrakło miejsc dla chętnych pragnących wziąć udział w wycieczce szynobusem na kolejowy most zwodzony na Regalicy w Szczecinie Podjuchach,  jedyny taki obiekt w Polsce i  jeden z nielicznych w Europie. Wiele osób zwiedziło nastawnię dysponującą stacji Szczecin Główny wyposażoną w komputerowy system sterowania ruchem pociągów EBILOCK 850.  Była również wycieczka do Kolejowej Izby Pamięci usytuowanej  w siedzibie Oddziału Regionalnego PKP PLK S,A. w Szczecinie.

Inni współorganizatorzy obchodów Dni Techniki Kolejowej mieli też bardzo ciekawe propozycje. Ekspozycja wagonów  i lokomotyw, prezentacje urządzeń informatycznych i telekomunikacyjnych, wyścigi drezyn, pokazy tresury psów SOK oraz koncerty orkiestry dętej na pewno na długo zostaną w pamięci zwiedzających.

Jesteśmy przekonani, że dostarczyliśmy wielu wrażeń i znacznie poszerzyliśmy wiedzę o kolei. Mamy nadzieję, że obchody Dni Techniki Kolejowej, zgodnie zresztą z życzeniem większości zwiedzających, będą kontynuowane w następnych latach

Romana Nakoneczna
Rzecznik prasowy

Galeria

udostępnij drukuj