01.08.2019

Będą nowe perony między Zebrzydowicami a Cieszynem

Pasażerowie podróżujący z Cieszyna do Zebrzydowic skorzystają z nowych, wygodnych peronów na czterech przystankach. W sierpniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają prace o wartości prawie 5 mln złotych. Efektem będą jeszcze lepsze warunki podróży na południu województwa śląskiego. Już po inwestycji w 2018 roku, pociągi pojechały szybciej.

W Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach będą nowe, wyższe perony. Podróżni łatwiej wsiądą i wysiądą z pociągu. Kolejarze zaplanowali też na przystankach wiaty i ławki. Będzie lepsze oznakowanie peronów oraz gabloty informacyjne z rozkładami. Przystanki zostaną doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawi dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Antypoślizgowa nawierzchnia i ścieżki z wypukłą fakturą zwiększą bezpieczeństwo podróżnych. W ramach inwestycji wartej prawie 5 mln zł wyremontowany będzie też wiadukt i przepust. Prace przewidziano do grudnia br.

Szeroki zakres prac wymaga zmian w komunikacji

Zakres prac, przewidziany na jednotorowej linii Cieszyn – Zebrzydowice, wymaga ograniczenia ruchu pociągów. Od 1 sierpnia do 6 października na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na plakatach na stacjach i przystankach. Informacje przekazują również drużyny konduktorskie oraz są podawane przez zapowiedzi megafonowe. Znajdziemy je także na www.portalpasazera.pl

Pociągi jeżdżą szybciej po nowych torach

W 2018 roku między Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniono tor na bezstykowy, zastosowano też betonowe podkłady. W efekcie skróciły się czasy przejazdów. Dzięki zwiększeniu prędkości, pociągi pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 min. krócej niż przed pracami. Dzięki wyremontowaniu 10 przejazdów kolejowo-drogowych zwiększył się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i na drogach. Na inwestycję przeznaczono ponad 24 mln zł ze środków PLK.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Głowacka
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 697 044 571

Galeria

Pliki do pobrania

Będą nowe perony między Zebrzydowicami a Cieszynem

Pobierz
udostępnij drukuj