23.06.2016

4 mln zł na poprawę obsługi pasażerów na Warmii i Mazurach

Nowe ławki, tablice informacyjne i wiaty peronowe jeszcze w tym roku poprawią standard obsługi pasażerów na kilkudziesięciu stacjach województwa warmińsko - mazurskiego. Punktualne podróże zapewni remont mostów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na to prawie 4 mln zł. 

W maju Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły montaż 80 nowych gablot informacyjnych na ponad 60 stacjach i przystankach na terenie województwa. Lepiej będą prezentowane informacje m.in. w Gąsocinie, Woszczelach, Hartowcu, Iławie, Suszu i Ełku. Gabloty będą zamontowane także w przejściach podziemnych na kolejnych 10 obiektach m.in. w Olsztynie, Ostródzie, Elblągu, Giżycku i Działdowie. Na stacjach w Ełku, Kętrzynie, Piszu oraz Pasłęku do września zamontowane będzie łącznie siedem nowych wiat. Obiekty, wyposażone też w ławki, zapewnią lepsze warunki przed podróżą. 

W ubiegłym i na początku tego roku, na stacjach i przystankach województwa warmińsko-mazurskiego Polskie Linie Kolejowe uzupełniły wyposażenie peronów. Zamontowano 160 ławek, 100 nowych koszy na śmieci. 

Poprawiły się warunki dla osób jadących rowerem i pociągiem. Dla cyklistów PLK zamontowały 80 nowych stojaków rowerowych m. in. w Barczewie, Braniewie, Rakowicach, Starych Juchach, Dobrocinie i Giżycku. 


Szybciej przez mosty 

W lipcu i wrześniu rozpoczną się remonty dwóch zabytkowych mostów kolejowych na linii nr 353 z Poznania do Skandawy. Pierwszy z obiektów, zlokalizowany w okolicy stacji Czerwonka, czeka wymiana torów i podkładów oraz odnowienie konstrukcji i renowacja gzymsów. Po pracach pociągi przyspieszą w tym miejscu z 60 km/h do 100 km/h. Dzięki odnowionej fasadzie most lepiej wpisze się w otoczenie. Prace zakończą się 31 października. 

W Olsztynie PLK odnowi most nad Łyną. Poza pracami technicznymi, związanymi z torami, odbudowane będą wszystkie elementy ozdobne obiektu – wykonane nowe balustrady i schody. Roboty potrwają do 30 listopada.Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48  668 679 414

Galeria

Pliki do pobrania

4 mln zł na poprawę obsługi pasażerów na Warmii i ...

Pobierz
udostępnij drukuj