Filtrowanie
20.11.2018

Porty Szczecin i Świnoujście obsłużą więcej towarów

W portach Szczecin i Świnoujście poprawi się transport kolejowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót w zachodniopomorskich portach. Efektem prac będzie sprawniejsza obsługa większej liczby towarów oraz możliwość wjazdu cięższych i dłuższych składów. Inwestycja jest elementem programu poprawy dostępu kolejowego do Morza Bałtyckiego.

19.11.2018

Nowy przystanek w centrum Wałbrzycha

W Wałbrzychu ruszyły prace zwiększające dostępność do kolejowych połączeń. Za rok będzie nowy przystanek Wałbrzych Centrum. Na perony wyposażone w wiaty dostaniemy się windami. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 77 mln zł obejmuje także modernizację stacji Wałbrzych Szczawienko oraz Świebodzice. Przedsięwzięcie ułatwi komunikację w aglomeracji wałbrzyskiej.

17.11.2018

Kolej przygotowana do zimy

Całodobowe wsparcie podróżnych i monitoring sytuacji na sieci kolejowej, rezerwa wagonowa PKP Intercity, zabezpieczony sprzęt do odśnieżania torów i zespoły szybkiego reagowania – spółki PKP są przygotowane do prowadzenia ruchu pociągów w zimie.

16.11.2018

Elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów

Kolej zapewni sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. To będzie efekt elektryfikacji odcinka Ocice – Rzeszów oraz budowy mijanki w Majdanie Królewskim. Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są warte 121 mln zł. Dziś podpisano umowę za 67 mln zł. Finansowanie zapewnia budżet państwa.

16.11.2018

Bezpieczniej pociągiem z Kielc do Częstochowy dzięki nowoczesnym rozjazdom

24 nowe rozjazdy zapewnią bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże na trasie Kielce – Częstochowa. W Szczukowicach, pod Kielcami kończy się montaż jednego z najdłuższych rozjazdów. Przez woj. świętokrzyskie pociągi pojadą płynniej. Inwestycja współfinansowana ze środków UE to ogólnopolski program rozjazdowy za 214 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniły już 200 z 245 rozjazdów.

15.11.2018

Wrócą pociągi pasażerskie na trasę Leszno - Głogów

Pod koniec przyszłego roku, po 12 latach, wrócą pociągi pasażerskie na trasę Leszno – Głogów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Gminą Miejską Głogów i Gminą Wschowa wyremontują tory i 4 stacje kolejowe. Region zyska lepsza komunikację.

14.11.2018

Koleją z centrum Wrocławia przez Wrocław Swojczyce, Wojnów do Jelcza

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy odnowie kolejowej trasy z Wrocławia do Jelcza. Wartość inwestycji wyniesie ponad 75 mln zł. Za rok z Wrocławia Sołtysowic przez Swojczyce, Wojnów, Nadolice do Jelcza Miłoszyc pojadą pasażerowie. Kolej zapewni sprawny i krótki dojazd do centrum z północno-wschodniej części wrocławskiej aglomeracji. Będzie pięć nowych przystanków.

13.11.2018

Koleją ponad 200 km/h przez stację Idzikowice

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły modernizację stacji w Idzikowicach na Centralnej Magistrali Kolejowej. Szybciej i sprawniej pociągi przejadą przez stację. Bezpieczniejszy system komunikacji zapewni nowa droga wzdłuż torów. Wartość inwestycji to 150 mln zł. 

13.11.2018

Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu

W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie kierowcy płynniej przejeżdżają przez tory. Na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa. Tylko w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, w regionie zmodernizowanych będzie 13 skrzyżowań za 14 mln zł. Na przejazdach wymieniane będą tory, jezdnia, urządzenia sygnalizacyjne i...

10.11.2018

PLK pamiętają 1918 – 2018

W 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Kolej była ważnym impulsem dla gospodarki odrodzonego państwa. W dwudziestoleciu międzywojennym zbudowano 4000 km nowych linii kolejowych. Największym osiągnięciem była budowa w latach 1926-33 magistrali węglowej tzw. „Węglówki” - nowoczesnej inwestycji transportowej II Rzeczypospolitej, łączącej śląskie kopalnie z portem w Gdyni....

09.11.2018

Gorzów Wielkopolski – zakończono główne prace na estakadzie i stacji

Zakończono rekonstrukcję estakady nad wszystkimi niszami oraz prace nad pięcioma wiaduktami. Układany jest nowy, bezpodsypkowy tor. Na stacji Gorzów Wielkopolski budowane są dwa perony i tory. W grudniu pociągi dojadą do Gorzowa Wielkopolskiego Wschodniego. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 95 mln zł ułatwi podróże. Miasto zyskuje odnowioną, niezwykłą budowlę nad Wartą.

09.11.2018

W Kujawsko-Pomorskiem kolej przyspieszy, więcej towarów trafi na tory

Wygodne podróże w regionie, więcej połączeń, sprawniejszy przewóz towarów Węglówką – takie będą efekty modernizacji i elektryfikacji ponad 100 km linii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dokumentację projektową dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna. To kolejny etap inwestycji za 1,5 mld zł, która ma usprawnić podróże z Bydgoszczy do Trójmiasta i transport do portów w Gdyni i...

08.11.2018

Sprawniejsze podróże koleją przez Most Gdański

Sprawniej pojadą pociągi przez Warszawę po remoncie kolejowego Mostu Gdańskiego. Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zadanie za ponad 75 mln zł. Nowa konstrukcja, podobnie jak wcześniej odnowiona na sąsiednim torze, będzie bardziej wytrzymała i dostosowana do wyższych prędkości. Inwestycja ułatwi organizacje komunikacji kolejowej w stolicy oraz w aglomeracji.

07.11.2018

Nowy peron na stacji Wrocław Główny – wygodniej dla podróżnych

Kolejny nowoczesny peron będzie na stacji Wrocław Główny. Dodatkowy peron nr 6 będzie od strony ul. Suchej. To kolejny obiekt ułatwiający dostęp do pociągów na Dolnym Śląsku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za miliony złotych przebudowują perony m.in. na: stacji Wrocław Muchobór, w Wałbrzychu, Kłodzku, Lubinie, Świebodzicach i na trasie do Jelcza Miłoszyc.

07.11.2018

Radom. Bezpieczniej na przejazdach – współpraca PLK z instruktorami nauki jazdy

W Radomiu nauczyciele nauki jazdy lepiej przygotują kursantów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują cykl warsztatów dla kilkuset instruktorów m.in. z Radomia. Lepiej będą przygotowani przyszli kierowcy do bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Wszyscy instruktorzy i wykładowcy OSK uzyskają też dogłębną wiedzę o projekcie Żółta Naklejka PLK. Spotkania odbyły się już w 19...