Filtrowanie
28.09.2021

Nowe tory i przystanki zapowiadają powrót pociągów z Lublina do Łukowa

W grudniu między Lublinem a Łukowem pojedziemy pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi. Mieszkańcy skorzystają z nowych przystanków Berejów i Laski. Kończą się prace na odcinku Lubartów – Parczew. Na przystankach montowane są wiaty i oznakowanie. Maszyny regulują tor. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 90 mln zł współfinansowana jest ze środków RPO woj. lubelskiego.

27.09.2021

Podróż pociągiem z Wrocławia do Świdnicy w grudniu

Po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia do Świdnicy. Mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dodatkowy dostęp do kolei. We wrześniu zakończono prace na torach między Wrocławiem a Sobótką. Pociągi towarowe kursują od Sobótki do Świdnicy. Przygotowywane są perony, przejazdy i mijanki. Inwestycja za ponad 200 mln zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych z RPO...

24.09.2021

W Kiekrzu dodatkowy trakt pod linią Poznań – Szczecin

Mieszkańcy podpoznańskiego Kiekrza zyskają dodatkowe przejście pod torami linii Poznań – Szczecin. Będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do terenów rekreacyjnych. Zawarta została umowę na budowę przejścia. Na pieszo-rowerową trasę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą prawie 14 mln zł.

24.09.2021

Stacja Krzyż zmieni się dla podróżnych

Podróżni na stacji w Krzyżu Wielkopolskim zyskają lepsze warunki do podróży. Będą dostępniejsze perony, windy, przejście podziemne. Wyjazdy koleją do miejscowości w regionie oraz m.in. do Poznania i Szczecina będą znacznie dogodniejsze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą prawie 5 mln zł na przygotowanie dokumentacji, do realizacji inwestycji na stacji Krzyż.

23.09.2021

Connecting Europe Express w Krakowie – promuje kolej

Connecting Europe Express zatrzymał się na stacji Kraków Główny. Pociąg promujący kolej – podobnie jak inne pociągi dalekobieżne, regionalne i aglomeracyjne korzysta z efektów inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. na odcinku Kraków – Rudzice. Prace są współfinansowane z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

22.09.2021

Bezpieczeństwo na torach zapewnią nowoczesne maszyny

250 mln zł na nowoczesne maszyny, które zapewnią sprawne prace na torach i bezpieczne przejazdy pociągów, przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ramach projektu współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko PLK zwiększa park maszynowy m.in. o dwie nowoczesne podbijarki torowe i podbijarkę rozjazdów. Na torach pracują już 42 wózki motorowe. Informacje o...

22.09.2021

Gdańsk. Sprawniejsza kolej do portów i lepsza ekspozycja na Targach TRAKO

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad miliard złotych z udziałem środków unijnych CEF „Łącząc Europę” poprawia skomunikowanie nabrzeży z siecią kolejową, zwiększa potencjał polskich portów i rozwój gospodarki. Dostępniejsze są tory ekspozycyjne wykorzystywane na Targach TRAKO.

22.09.2021

Rzeszów Wschodni - nowy przystanek zwiększy dostęp do kolei

Rozpoczyna się budowa nowego przystanku Rzeszów Wschodni w ramach PKA. To jeden z 14 przystanków planowanych w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 300 mln zł. Rzeszów Wschodni z dwoma peronami, przejściem podziemnym i windami zwiększy dostęp do kolei. Projekt jest współfinansowany z POIiŚ.

21.09.2021

PLK na TRAKO 2021

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już po raz 14 uczestniczą w Targach TRAKO, największym w Europie w 2021 r. - Międzynarodowym Roku Kolei - spotkaniu branży kolejowej. Dla Spółki, która obchodzi w 2021 r. dwudziestolecie, to czas spotkań z branżą, ekspertami, debaty, seminaria. Zapraszamy do stoiska Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – hala B stoisko 10.

20.09.2021

PLK na EKG o znaczeniu kolei dla gospodarki i ekologii

Inwestycje poprawiające dostęp kolei do portów morskich, znaczenie transportu kolejowego w Europejskim Zielonym Ładzie, nowa perspektywa finansowa UE, cyfryzacja na kolei – to tematy omawiane m.in. przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 20 września podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. PLK aktywnie uczestniczą w spotkaniach ważnych dla gospodarki w Polsce i Europie.

20.09.2021

PLK wspierają ćwiczenia w Szkole Państwowej Straży Pożarnej

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zapewni lepsze warunki do ćwiczenia działań na torach kolejowych. Budowa specjalnego stanowiska do szkoleń jest możliwa dzięki przekazaniu przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. elementów toru. Niewykorzystywany przez kolejarzy sprzęt przyda się na strażackim poligonie. To kolejna darowizna PLK dla PSP.

17.09.2021

Lubelskie: dostęp do kolei na trasie Dęblin – Łuków poprawi program przystankowy

Korzystniejsza dla mieszkańców Sarnowa lokalizacja kolejowego przystanku i wygodniejsze perony w Leopoldowie ułatwią dostęp do pociągów na linii Dęblin – Łuków. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025. Program obejmuje 355 zadań, w tym 16 na Lubelszczyźnie.

16.09.2021

Nadodrzanka: Most w Nietkowicach (woj. lubuskie) zapewni sprawne przewozy

Odnowiony kolejowy most nad Odrą w Nietkowicach na linii Wrocław – Szczecin zapewni sprawne podróże i lepsze warunki przewozu towarów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na poprawę ważnej przeprawy ponad 46 mln zł. We wrześniu zamontowano najdłuższe przęsło kolejowego mostu. Nową przeprawą pociągi maja pojechać jeszcze w tym roku. Tylko w 2020 r., by usprawnić przewozy, PLK przebudowały...

16.09.2021

Z Tarnowa do Muszyny koleją bezpieczniej i sprawniej

Prace między Stróżami a Grybowem na trasie Tarnów - Muszyna wyeliminują ograniczenia prędkości, zwiększą sprawność i bezpieczeństwo podróżowania koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na poprawę linii ponad 17 mln zł ze środków budżetowych.

14.09.2021

Podlaskie – lepszy dostęp do kolei na przystankach linii Białystok – Czeremcha

Korzystniejsza dla mieszkańców Kleszczeli lokalizacja kolejowego przystanku i wygodniejszy peron w Suchowolcach ułatwią dostęp do pociągów w kierunku Białegostoku i Czeremchy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025. Program zwiększy dostęp do kolei i obejmuje 355 zadań, w tym...