Filtrowanie
04.12.2018

Więcej towarów pojedzie zmodernizowaną Węglówką

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów Węglówką – takie będą efekty modernizacji prawie 60 km linii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dokumentację projektową dla odcinka Zduńska Wola Karsznice – Dąbie nad Nerem. To kolejny projekt PLK przygotowywany do realizacji w przyszłej perspektywie. Inwestycja ma usprawnić przewóz towarów ze Śląska do trójmiejskich portów, warta jest 450...

03.12.2018

Spada liczba przestępstw kolejowych. Funkcjonariusze SOK skuteczniejsi

Mobilne Centrum Monitoringu, foto-pułapki, noktowizory, wyszkolone psy i terenowe samochody – Straż Ochrony Kolei korzysta ze specjalistycznych sprzętów i nowoczesnych technologii. Dzięki temu przestępczość na kolei znacząco spadła, a podróżni mogą czuć się bezpieczni.

01.12.2018

Olsztyn. Bezpieczniej na przejazdach – współpraca PLK z instruktorami nauki jazdy

W Olsztynie nauczyciele nauki jazdy lepiej przygotują kursantów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują cykl warsztatów dla kilkuset instruktorów m.in. z Olsztyna. Ich celem jest lepsze przygotowanie przyszłych kierowców do bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Wszyscy instruktorzy i wykładowcy OSK uzyskają też dogłębną wiedzę o projekcie Żółta Naklejka PLK. Spotkania...

30.11.2018

Wygodniejsze będą kolejowe podróże z Łodzi do Zgierza i Kutna

Krótsze przejazdy pociągów w Łódzkim Węźle Kolejowym, wygodniejsza obsługa na peronach, wyższy poziom bezpieczeństwa – takie będą efekty prac na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt i remont linii. Inwestycja za 220 mln zł finansowana jest z budżetu.

30.11.2018

Wygodniejsze podróże koleją do Żywca i Katowic

Ważna inwestycja kolejowa na Podbeskidziu zakończona. Na odcinku Bielsko Biała Lipnik – Wilkowice Bystra przebudowano perony i wymieniono tory. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 60 mln złotych, podróżni wygodniej i szybciej pojadą do Żywca i Katowic.

30.11.2018

Podkarpacie. Zlikwidowane „wąskie gardło” na trasie Lublin – Przeworsk

Od listopada pociągi sprawniej przejeżdżają z Lublina do Przeworska. To efekt dobudowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A drugiego toru i mostu na wjeździe do stacji w Nowej Sarzynie. Inwestycja warta 23 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych. Przedsięwzięcie zwiększy poziom bezpieczeństwa m.in. w przewozie towarów.

29.11.2018

Pociągiem z Opola do Nysy – półmetek prac na linii kolejowej

Podróż z Opola do Nysy odbywa się bez zastępczej komunikacji autobusowej. Rewitalizacja linii kolejowej Opole – Nysa zbliża się do półmetka. Wczoraj zakończono prace na odcinku Szydłów – Łambinowice. W marcu rozpocznie się przebudowa toru na odcinku od Łambinowic do Nysy.

29.11.2018

Widać pierwsze perony i nowe tory na linii Szczytno – Ełk

Będą szybsze i wygodniejsze podróże ze Szczytna do Ełku dzięki modernizacji linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Budowany jest nowy przystanek Pisz Wschodni. Powstają pierwsze perony dla podróżnych, które zapewnią lepszą obsługę. Wymieniane są tory. Z efektów inwestycji za 290 mln zł podróżni skorzystają w II połowie 2019 roku. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego...

28.11.2018

Kolej w szkole i muzeum

Odśnieżarka na całorocznej ekspozycji w Rzeszowie oraz elementy toru w szkole w Gdyni – to wsparcie dla stowarzyszeń i szkół udzielane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Specjalistyczny, wycofany z użycia sprzęt, zyskuje nowe życie pomaga w edukacji i przypomina o historii kolei.

26.11.2018

Jelenia Góra - coraz wygodniejszy dostęp do kolei

Na stacji Jelenia Góra Sobieszów podróżni zaczęli korzystać z nowego peronu. Budowany jest przystanek Jelenia Góra Zabobrze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują także przystanek Jelenia Góra Przemysłowa i zwiększą komfort obsługi na Jeleniej Górze Cieplicach. Inwestycja za 18 mln zł, współfinansowana z RPO woj. dolnośląskiego usprawni komunikację i zwiększy dostępność do kolei dla...

23.11.2018

Śląskie: bezpieczniejszy przejazd przez tory

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na 9 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. śląskim. W Krzepicach są już nowe tory, jezdnia i urządzenia. Postępują prace m.in. w Jaworznie i Cieszynie. Na Śląsku inwestycja przejazdowa ma wartość ponad 12 mln zł. Jest realizowana w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego za ok. 256 mln zł, współfinansowanego z środków UE.

22.11.2018

Kraków – nowe drogi i wiadukty od kolei dla mieszkańców

Dzięki modernizacji linii kolejowej, na trasie E30 w kierunku Katowic, krakowianie otrzymają dostęp do wygodnych i szybkich podróży pociągiem. W ramach inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Bronowicach budują nowe drogi, chodniki i wiadukty, które zwiększą bezpieczeństwo i ułatwią mieszkańcom komunikację w sąsiedztwie torów.   

21.11.2018

Rośnie nowy przystanek Rzeszów Zachodni

Łatwiejszy dostęp do pociągów i wygodniejsze podróżowanie zapewni nowy przystanek Rzeszów Zachodni. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta ponad 200 mln obejmuje także stację Rzeszów Główny. Efektem prac będzie m.in. budowa wind i pochylni - zapewnienie dostępu do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

21.11.2018

Stacja Jaworzyna Śląska za 24 mln zł wygodniejsza dla podróżnych

Przedłużone przejście tunelowe pod torami połączy Jaworzynę Śląską. Dostęp do peronów będzie z obu stron miasta. Zmodernizowany zostanie ostatni z trzech peronów stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki inwestycji za 24 mln zł ułatwiają podróżnym dostęp do pociągów na kolejnej stacji Dolnego Śląska. Jaworzyna Śląska zachowa historyczny styl i zapewni pasażerom dogodną obsługę.

20.11.2018

Grupa PKP i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. będą szukać innowacji dla kolei

Rusza konkurs „inNOWacje – #kolej2023”, w ramach którego przedstawiciele świata start-upów będą mogli zgłosić swoje nowoczesne rozwiązania mogące mieć zastosowanie na kolei. Jury konkursowe złożone z przedstawicieli czterech spółek kolejowych oraz funduszy venture capital wyłoni zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Organizatorzy konkursu to spółki PKP S.A., PKP Intercity...