Filtrowanie
08.04.2019

PLK budują nowy przystanek w Słupsku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace przy budowie nowego przystanku na linii kolejowej ze Słupska do Ustki. Słupsk Północny zapewni lepszy dostęp do kolei m.in. mieszkańcom północnej części miasta. Przystanek budowany jest w ramach inwestycji z RPO woj. pomorskiego wartej 202 mln zł i będzie gotowy w połowie 2019 roku.

07.04.2019

Coraz bliżej lepszych podróży ze stacji Jaworzno Szczakowa

Dobiega końca przebudowa drugiego peronu na stacji Jaworzno Szczakowa. Dzięki modernizacji torów na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia, skrócą się podróże z Katowic do Krakowa. Wiadukty drogowe podniosą bezpieczeństwo w ruchu. Inwestycja warta jest prawie 300 mln złotych.

06.04.2019

Kolejarze ze Skarżyska-Kamiennej przekazują wiedzę uczniom

Wsparcie merytoryczne, zajęcia praktyczne i program stypendialny – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają edukację uczniów klas kolejowych. Przyszli kolejarze ze Skarżyska-Kamiennej od września biorą udział w dodatkowym programie „Uczeń zawodowiec”. Podczas cotygodniowego kształcenia praktycznego w zakładzie linii kolejowych poznają prace na posterunkach ruchu, ćwiczą na symulatorze urządzeń...

06.04.2019

Towary jeszcze sprawniej przejadą przez Bydgoszcz do Gdyni

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów kolejową obwodnicą Bydgoszczy – takie będą efekty prac na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie i wykonanie robót o wartości 14 mln zł. To kolejne zadanie PLK, które ma usprawnić przewóz towarów ze Śląska przez Bydgoszcz do trójmiejskich portów. Roboty finansowane...

05.04.2019

Nowe perony i szybsze podróże z Krzyża do Gorzowa Wielkopolskiego

Zwiększy się komfort obsługi pasażerów, pociągi sprawniej i bezpieczniej pojadą z Krzyża do Gorzowa Wielkopolskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie projektu remontu linii 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski. Opracowana dokumentacja projektowa pozwoli określić dokładny zakres prac, które rozpoczną się pod koniec 2020 roku.

04.04.2019

Nowe możliwości kolei na trasie w kierunku Warszawy

Wygodny peron w Zastowie, nowa sieć trakcyjna, wyremontowane tory i wiadukty – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują prace na małopolskim odcinku linii nr 8, łączącej Kraków ze stolicą. Dzięki wykonanym pracom ze sprawnych i bezpiecznych podróży mogą codziennie korzystać pasażerowie podróżujący w kierunku Miechowa, Kielc, Warszawy i Trójmiasta.

03.04.2019

Peron w Kościanie z nowymi wiatami

Nowe wiaty chronią już podróżnych na przebudowywanym peronie w Kościanie. Na stacji widać coraz więcej efektów prac. Modernizacja linii E59 z Poznania do Wrocławia postępuje też na pozostałych odcinkach. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 1,5 mld zł potrwa do końca 2020 r.

03.04.2019

Rail Baltica: kolejny etap modernizacji – Czyżew - Białystok

Coraz bliżej lepszych podróży między Warszawą i Białymstokiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację odcinka Czyżew – Białystok. Dzięki inwestycji podróże koleją będą szybsze, a stacje i przystanki lepiej dostępne dla podróżnych. Infrastruktura zostanie dostosowana do prędkości 200 km/h. Wzrośnie bezpieczeństwo m.in. dzięki budowie 19 wiaduktów i 10 przejść...

02.04.2019

Ku dobrym podróżom Działdowo – Olsztyn

Specjalna maszyna PUN rozpoczęła z końcem marca przygotowania do dobrych podróży na ostatnim odcinku linii kolejowej z Działdowo do Olsztyna. Wymieniane są tory na trasie pomiędzy Olsztynkiem a Nidzicą. Trwa modernizacja 7 stacji i przystanków. Natomiast od Nidzicy do Działdowa wykonawca przy nowych torach ustawił już nowe słupy sieci trakcyjnej. Zaawansowane roboty są potwierdzeniem, że PKP...

01.04.2019

Przebudowa kolejowego Mostu Gdańskiego na półmetku

Nie ma już 9 starych przęseł kolejowego Mostu Gdańskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zdemontowały całą starą konstrukcję. Nad Wisłą widać już 2 nowe przęsła, które zostaną zamontowane po praskiej stronie. Efektem prac będzie sprawniejszy ruch pociągów w Warszawie. Inwestycja PLK warta jest ponad 75 mln zł.

30.03.2019

Pasażerowie między Kraśnikiem a Zaklikowem korzystają z nowych peronów

Od 29 marca podróżni jeżdżą pociągami z Lublina do Zaklikowa. Pasażerowie korzystają z nowych peronów w Szastarce, Rzeczycy, Polichnie Kraśnickiej, Rzeczycy Kolonii, Potoku Kraśnickim i Zaklikowie.Efektem przebudowy blisko 80 km torów na trasie Lubin - Stalowa Wola Rozwadów są krótsze podróże. Inwestycje realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z dofinansowaniem UE z programu POPW.

30.03.2019

Kolej gotowa na zmianę czasu

W najbliższy weekend, w nocy z 30 na 31 marca zmieniamy czas zimowy na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Podczas zmiany czasu na trasie będzie 14 pociągów PKP Intercity.

29.03.2019

PLK docenione przez MEN za rozwój kształcenia zawodowego

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały specjalne podziękowania od Ministerstwa Edukacji Narodowej za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w branży kolejowej. Zarządca infrastruktury pod swoją opieką ma 228 stypendystów uczących się na kierunkach kolejowych w 42 szkołach. Dwoje z nich to studenci Politechniki Krakowskiej. To przyszli specjaliści dróg i mostów kolejowych, automatycy...

29.03.2019

Nowy wiadukt w Sokółce zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe

Wiadukt w Sokółce w województwie podlaskim zapewni wzrost bezpieczeństwa i usprawni transport. Nowy obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe na ulicach Kryńskiej i Roski Małe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają liczbę bezkolizyjnych skrzyżowań dróg i torów. W ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III” planowana jest...

29.03.2019

PLK podpisują umowy na odcinek Dęblin – Lublin, w kwietniu prace

Dziś, 29 marca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowy na kontynuowanie prac na odcinku Dęblin - Lublin. W rozszerzonym zakresie znalazła się łącznica, która zwiększy możliwości przewozów w lubelskim węźle kolejowym. Efektem inwestycji będzie skrócenie czasu podróży do Warszawy do 1,5 godz. oraz zwiększenie komfortu obsługi podróżnych na stacjach i przystankach.