Filtrowanie
15.09.2020

Pociągi Wałbrzych – Kłodzko w tunelu pod Małym Wołowcem

Codzienne i okazjonalne podróże na trasie Wałbrzych – Kłodzko zapewniły prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 8 mln zł. W najdłuższym skalnym tunelu w Polsce pod Małym Wołowcem wzmocniona została wewnętrzna obudowa i odnowione ściany czołowe tunelu. W poprzednich latach na linii wykonano prace przy wiaduktach, mostach i w tunelu w Świerkach. Obecnie przebudowa obejmuje stację Ścinawka...

14.09.2020

Dostępniejsze podróże z nowych peronów między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim

Dostępniejsze perony z udogodnieniami dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, nowymi wiatami i oznakowaniem - takie będą efekty inwestycji na 8 stacjach i przystankach między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Rozpoczęły się prace na przystanku Suchatówka. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A w woj. kujawsko-pomorskim to część projektu za 100 mln zł współfinansowanego...

10.09.2020

Wałbrzych Centrum – nowy przystanek, który ułatwi podróże koleją

Mieszkańcy Wałbrzycha zyskają dodatkowy dostęp do kolei między Wałbrzychem Miastem a Fabrycznym. Nowy przystanek Wałbrzych Centrum w grudniu zwiększy ofertę kolejowych podróży w aglomeracji oraz na trasie Wrocław – Jelenia Góra. Inwestycje realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych. Nowy przystanek będzie dostępny dla wszystkich podróżnych m.in. dzięki windom.

10.09.2020

Zabytkowe kolejki pojadą dzięki wsparciu PLK

Będą atrakcyjne przejazdy Średzkiej Kolei Powiatowej i Grodziskiej Kolei Drezynowej dzięki wsparciu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Szyny i podkłady przekazane przez PLK pozwolą na przygotowanie sprawnych i bezpiecznych podróży w kolejnym sezonie. Sprzęt, niewykorzystywany na sieci kolejowej przypomni historię kolei w Lubaczowie i Zielonej Górze.

09.09.2020

PLK obecne na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po raz kolejny aktywnie uczestniczą na Forum Ekonomicznym, w panelach dotyczących głównych kierunków rozwoju i zmian na kolei. Jednym z poruszanych tematów przez zarządcę infrastruktury były inwestycje kolejowe jako recepta na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym oraz szansa na rozwój mniejszych regonów.

08.09.2020

Portal Pasażera – z aplikacją PLK łatwiej podróżować pociągiem

Ponad 100 tys. użytkowników pobrało Portal Pasażera, aplikację PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To ułatwienie w planowaniu podróży koleją i sprawdzaniu połączeń wszystkich przewoźników. Aplikacja zyskała dalsze udogodnienia - to czarny i kontrastowy motyw oraz większa możliwość personalizacji. Portal Pasażera jest do pobrania z Google Play oraz Apple Store.

08.09.2020

100 mln na zwiększenie dostępności peronów

Sześć przebudowanych peronów oraz pochylnie, windy i jasne oświetlenie zapewnią dogodniejszy dostęp do kolei na trasie m.in. Poznań – Kluczbork. Na stacji Domanin już budowany jest peron. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje zwiększenie dostępności dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na 22 peronach w 15 miejscowościach. Projekt za 100 mln zł jest...

04.09.2020

Więcej towarów przewiezie kolej na Śląsku

Sprawny i bezpieczny przewóz koleją większej ilości towarów zapewni przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 100 mln zł na zaprojektowanie i przebudowę stacji. Wzrośnie atrakcyjność ekologicznego transportu kolejowego - transport ładunków po torach ogranicza liczbę samochodów na drogach.

04.09.2020

PLK: na przejazdach w wakacje mniej wypadków, więcej edukacji i prewencji

Ponad 20 proc. mniej wypadków i ośmiokrotnie mniej ofiar. Tegoroczne wakacje na przejazdach kolejowo-drogowych były bezpieczniejsze od zeszłorocznych. Były kontrole, ulotki, materiały edukacyjne i pouczenia. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podsumowały dodatkowe wakacyjne działania w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

04.09.2020

Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe

3 września pojechały pociągi towarowe nowym torem z Mielca – Kochanówki. Rozpoczyna się kolejny etap inwestycji między Kochanówką a Dębicą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reaktywują trasę Mielec – Dębica, by zwiększyć dostępność kolei na Podkarpaciu. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

03.09.2020

PLK uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Inwestycje kolejowe jako motor gospodarki, realizacja Krajowego Programu Kolejowego, nowa perspektywa finansowa UE 2021 – 2027, współpraca z branżą budowlaną w czasach pandemii - to tematy omawiane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach. PLK po raz kolejny są uczestnikiem najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej.

02.09.2020

Kolej Plus - zakończony nabór wniosków

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły nabór wniosków do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus. Do zarządcy infrastruktury kolejowej trafiło 96 wniosków. Zgłoszenia zostały wysłane ze wszystkich województw. Obejmują one remont, odtworzenie lub budowę nowych linii kolejowych, a także budowę nowych przystanków, mijanek i łącznic kolejowych.

01.09.2020

2000 przyszłych kolejarzy rozpoczęło edukację

Uczniowie w 43 szkołach rozpoczęli dziś naukę, która przygotuje do pracy na kolei. W placówkach, które współpracują z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. kształci się ok. 2000 uczniów. To przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, specjaliści dróg i mostów oraz elektroenergetycy transportu szynowego. Dla uczniów PLK zapewniają praktyki zawodowe oraz stypendia.

31.08.2020

Podróże koleją na linii Wolsztyn – Poznań będą bardziej dostępne i atrakcyjne

Wzrost atrakcyjności i dostępności połączeń kolejowych w Wielkopolsce zapewnią prace na linii Wolsztyn – Poznań. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na rewitalizację odcinka Wolsztyn – Drzymałowo. Inwestycja współfinansowana z RPO województwa wielkopolskiego zakończy się 2023 r. Będą dogodne przejazdy regionalne m.in. z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego do Poznania i połączenie...

30.08.2020

Od dziś korekta rozkładu jazdy pociągów

Od niedzieli, 30 sierpnia, zmienił się rozkład jazdy na kolei. Podróżni korzystają z kolejnych efektów inwestycji zrealizowanych w ramach Krajowego Programu Kolejowego, m. in. z ponad 30 nowych i zmodernizowanych peronów. Rozkład jazdy jest dostępny na portalpasazera.pl i stronach przewoźników. Korekta pozwala na sprawne przejazdy pociągów oraz kontynuowanie na torach wartych prawie 76 mld zł...