Filtrowanie
01.10.2021

Program Przystankowy: kolejne przetargi dla zwiększenia dostępności kolei

Dzięki Rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025, kolej będzie dostępniejsza dla podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na przebudowę peronów w Dębskiej Woli, Włoszczowicach i Małogoszczu woj. świętokrzyskim oraz budowę nowego przystanku Wietrzychowo na linii Olsztyn –...

30.09.2021

Nowe perony w Łęczycy, Ozorkowie i Sierpowie zapewnią wygodne podróże do Łodzi i Kutna

Na modernizowanych peronach w Łęczycy, Ozorkowie i Sierpowie są już nowe ławki, wiaty, oznakowanie i informacja pasażerska. Między Ozorkowem a Łęczycą ułożono nowy tor i sieć trakcyjną. W grudniu planowany jest powrót pociągów na trasę do Łodzi i Kutna. Inwestycja o wartości ok. 130 mln zł zwiększy dostępność do kolei i zapewni lepsze przejazdy pociągów. Prace są realizowane przez PKP Polskie...

30.09.2021

Nowe perony między Szczecinem a Stargardem zachęcają do podróży koleją

Podróżni korzystają już z kolejnych nowych peronów na zachodniopomorskich przystankach w Szczecinie Zdunowie, Miedwiecku i Grzędzicach. To efekt wartej ponad 4 mld zł inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie z Poznania do Szczecina, współfinansowanej z programu unijnego CEF.

29.09.2021

W Opolu drony służą inwestycjom kolejowym PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystują drony do obserwacji i nadzoru inwestycji na stacjach i liniach kolejowych. Bezzałogowe statki powietrzne także w Opolu i na terenie województwa opolskiego zbierają informacje o postępie prac. Przez rok piloci dronów zebrali dane na ponad 3,2 tys. km linii w całej Polsce. Nadzór placów budów z lotu ptaka dostarcza więcej danych i ułatwia podejmowanie...

29.09.2021

Kraków – nowoczesna kolej z historią

Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski. Nowoczesne estakady, mosty i wiadukty łączą się z historią kolei. Pociągi pojadą m.in. po nowej konstrukcji wiaduktu na ul. Grzegórzeckiej, która zachowa oryginalny wygląd. Inwestycja...

28.09.2021

Powołanie Wiceprezesa Zarządu – dyrektora ds. eksploatacji w Zarządzie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Rada Nadzorcza PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na posiedzeniu w dniu 28.09.2021 r. powołała Mirosława Skubiszyńskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu – dyrektora ds. eksploatacji w Zarządzie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wyłonienie nowego członka Zarządu Spółki odbyło się na drodze postępowania kwalifikacyjnego wszczętego przez Radę Nadzorczą 6 sierpnia 2021 r.

28.09.2021

PLK i Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy przygotują do pracy kolejową kadrę

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o współpracy z Zespołem Szkół Powiatowych w Drzewicy (łódzkie). Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego podczas nauki będą mieć zapewnione praktyki zawodowe, a najlepsi comiesięczne stypendia. Po zakończeniu edukacji zyskają możliwość pracy na kolei. To 48. szkoła, z którą współpracują PLK, kształcąca młodzież na kierunkach kolejowych.

28.09.2021

Nowe tory i przystanki zapowiadają powrót pociągów z Lublina do Łukowa

W grudniu między Lublinem a Łukowem pojedziemy pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi. Mieszkańcy skorzystają z nowych przystanków Berejów i Laski. Kończą się prace na odcinku Lubartów – Parczew. Na przystankach montowane są wiaty i oznakowanie. Maszyny regulują tor. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 90 mln zł współfinansowana jest ze środków RPO woj. lubelskiego.

27.09.2021

Podróż pociągiem z Wrocławia do Świdnicy w grudniu

Po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia do Świdnicy. Mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dodatkowy dostęp do kolei. We wrześniu zakończono prace na torach między Wrocławiem a Sobótką. Pociągi towarowe kursują od Sobótki do Świdnicy. Przygotowywane są perony, przejazdy i mijanki. Inwestycja za ponad 200 mln zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych z RPO...

24.09.2021

W Kiekrzu dodatkowy trakt pod linią Poznań – Szczecin

Mieszkańcy podpoznańskiego Kiekrza zyskają dodatkowe przejście pod torami linii Poznań – Szczecin. Będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do terenów rekreacyjnych. Zawarta została umowę na budowę przejścia. Na pieszo-rowerową trasę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą prawie 14 mln zł.

24.09.2021

Stacja Krzyż zmieni się dla podróżnych

Podróżni na stacji w Krzyżu Wielkopolskim zyskają lepsze warunki do podróży. Będą dostępniejsze perony, windy, przejście podziemne. Wyjazdy koleją do miejscowości w regionie oraz m.in. do Poznania i Szczecina będą znacznie dogodniejsze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą prawie 5 mln zł na przygotowanie dokumentacji, do realizacji inwestycji na stacji Krzyż.

23.09.2021

Connecting Europe Express w Krakowie – promuje kolej

Connecting Europe Express zatrzymał się na stacji Kraków Główny. Pociąg promujący kolej – podobnie jak inne pociągi dalekobieżne, regionalne i aglomeracyjne korzysta z efektów inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. na odcinku Kraków – Rudzice. Prace są współfinansowane z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

22.09.2021

Bezpieczeństwo na torach zapewnią nowoczesne maszyny

250 mln zł na nowoczesne maszyny, które zapewnią sprawne prace na torach i bezpieczne przejazdy pociągów, przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ramach projektu współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko PLK zwiększa park maszynowy m.in. o dwie nowoczesne podbijarki torowe i podbijarkę rozjazdów. Na torach pracują już 42 wózki motorowe. Informacje o...

22.09.2021

Gdańsk. Sprawniejsza kolej do portów i lepsza ekspozycja na Targach TRAKO

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad miliard złotych z udziałem środków unijnych CEF „Łącząc Europę” poprawia skomunikowanie nabrzeży z siecią kolejową, zwiększa potencjał polskich portów i rozwój gospodarki. Dostępniejsze są tory ekspozycyjne wykorzystywane na Targach TRAKO.

22.09.2021

Rzeszów Wschodni - nowy przystanek zwiększy dostęp do kolei

Rozpoczyna się budowa nowego przystanku Rzeszów Wschodni w ramach PKA. To jeden z 14 przystanków planowanych w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 300 mln zł. Rzeszów Wschodni z dwoma peronami, przejściem podziemnym i windami zwiększy dostęp do kolei. Projekt jest współfinansowany z POIiŚ.