Filtrowanie
24.11.2017

816 mln euro na inwestycje kolejowe w III naborze CEF

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji kolejowych z programu „Łącząc Europę” (CEF). Unijne wsparcie dla realizacji czterech projektów m.in. Białystok – Ełk i Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie wynosi 816 mln euro. To kolejne środki z programu, które trafiły do zarządcy infrastruktury.

24.11.2017

Elektryfikacja linii Węgliniec - Zgorzelec zwiększy możliwości kolei

W 2019 r. cała trasa E 30, od Zgorzelca do Przemyśla, będzie zelektryfikowana. To - szczególnie na Dolnym Śląsku, skrócenie czasu przejazdu oraz lepsze warunki dla przewozów pasażerskich i towarowych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. 

23.11.2017

Coraz lepsze podróże ze stacji w Tarnowie

Nowe perony, windy oraz wyświetlacze z informacją o pociągach zapewniają komfortową obsługę na stacji Tarnów. Do 10 grudnia kończą się prace związane z przebudową układu torowego. Sprawną obsługę pociągów zapewnia lokalne centrum sterowania. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmują w Tarnowie m.in. 18 obiektów kolejowo-drogowych. 14 już znacząco usprawniło komunikację kolejową i...

22.11.2017

Miliard na koleje w Polsce Wschodniej

Województwa Polski Wschodniej zyskają kolejne, nowoczesne połączenia kolejowe. Dziś w Olsztynie podpisano umowy o dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia pięciu inwestycji. Łączna wartość inwestycji to ponad 2 mld zł, w tym blisko 1 mld zł dofinansowania ze środków UE. W podpisaniu wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

21.11.2017

Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze - za 20 dni podróżni wsiądą do pociągów

Podróżni skorzystają z nowoczesnych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze od 10 grudnia. Nowe obiekty ułatwią komunikację w aglomeracji. Wyraźne oznakowanie, system informacji, windy i schody ruchome, zadaszone perony – to oczekiwana poprawa komfortu obsługi. Projekt budowy łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki / Podgórze wart 348 mln zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

...

17.11.2017

Warszawa. Szybko powstają nowe przystanki na linii obwodowej

Rosną nowe perony: na stacji Warszawa Zachodnia i nowych przystankach Warszawa Koło, Wola i Młynów. Na Wolskiej, Kasprzaka i Zawiszy widać konstrukcje nowych wiaduktów. Wznawiane są roboty nad ulicą Obozową. Sprawnie postępuje przebudowa linii obwodowej między Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską.

17.11.2017

Gorzów Wielkopolski. Modernizacja kolejowej estakady minęła półmetek

Prace na estakadzie i w jej niszach. Wzmacnianie murów oporowych. Odnawianie pięciu wiaduktów. Za 10 miesięcy zgodnie z harmonogramem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończą projekt wart 115 mln zł brutto. Pasażerowie zyskają lepsze podróże, miasto estetyczne otoczenie i dodatkowy przystanek. 

16.11.2017

Wyszkoleni funkcjonariusze SOK zwiększą bezpieczeństwo podróżnych

Właściwe postępowanie w przypadku wykrycia ładunku wybuchowego, ewakuacja pasażerów z pociągu, udzielanie pomocy przedmedycznej – to tylko niektóre umiejętności, zdobywane i doskonalone przez Straż Ochrony Kolei. Od początku roku funkcjonariusze uczestniczyli  w 22 ćwiczeniach dotyczących skutecznych akcji na terenie kolejowym. 

14.11.2017

Wygodniej w podróż ze Szczecina Głównego

Jeszcze lepiej przygotowana do obsługi pasażerów, bardziej funkcjonalna i całkowicie pozbawiona barier architektonicznych – taka będzie stacja Szczecin Główny w 2019 r. Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na ostatni etap modernizacji za prawie 58 mln zł netto. 

14.11.2017

Stacja Gdańsk Główny bardziej komfortowa i funkcjonalna

Trwa kompleksowa modernizacja stacji Gdańsk Główny. Zmieniają się perony, zdemontowana jest wiata, tory i sieć trakcyjna. W listopadzie rozpoczną się roboty w tunelu łączącym perony i dworzec autobusowy z miastem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta 62 mln zł zapewni wszystkim lepszy dostęp do pociągów i wygodniejsze podróże ze stolicy Pomorza.

13.11.2017

Dolnośląscy instruktorzy nauki jazdy ze wsparciem PLK

Na seminariach PLK przekazują filmy ze zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych, infografiki, pomoce dydaktyczne, omawiają trudne sytuacje. – Chcemy przez lepsze szkolenie ograniczyć tragedie na torach, ratować zdrowie i życie przyszłych kierowców – mówią kolejarze z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Poza spotkaniem we Wrocławiu, seminaria odbywają się w siedmiu województwach.

13.11.2017

Pasja Kolejnych Pokoleń – kampania wizerunkowa Grupy PKP

Niektórzy są związani z PKP od kilkudziesięciu lat, inni dopiero od niedawna. Jednych spotykamy codziennie w podróży, wysiłek drugich pozostawał dotąd w cieniu. W Grupie PKP pracują wspaniali ludzie z pasją i to właśnie oni będą bohaterami rozpoczynającej się dziś kampanii wizerunkowej pod hasłem Pasja Kolejnych Pokoleń.

13.11.2017

Modernizacja linii z Warszawy do Lublina

Zdemontowana sieć trakcyjna i wywiezione tory. Przebudowa peronów m.in. w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie. Między stacjami od Otwocka do Lublina trwają intensywne prace. W efekcie podróżni zyskają znaczne skrócenie czasu podróży między Warszawą i stolicą województwa lubelskiego oraz komfortową obsługę na przystankach.

09.11.2017

By wygonić śmierć z przejazdów – szkolenia dla instruktorów nauki jazdy

50 tysięcy początkujących kierowców bezpieczniejszych na przejazdach kolejowo-drogowych i 700 szkół nauki jazdy ze specjalnymi pakietami szkoleniowymi - to efekt dotychczasowych działań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach konferencji z instruktorami nauki jazdy. Kolejne spotkania odbędą się w siedmiu województwach. Pierwsze z nich zgromadziło instruktorów w Białymstoku.

08.11.2017

Nowy rozkład jazdy pociągów z propozycjami PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018 zostanie wprowadzony w niedzielę, 10 grudnia. Pociągi pojadą po nowej łącznicy kolejowej w Krakowie, skróci się też czas przejazdu na niektórych trasach dalekobieżnych i regionalnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami przygotowały sprawne kursowanie pociągów w trakcie prowadzonych prac modernizacyjnych na sieci kolejowej.