Filtrowanie
21.01.2021

Na stacji Węgliniec nowe perony ułatwią podróże

Podróżni wygodniej będą wsiadać do pociągów. Łatwiejszy będzie dostęp do stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do końca roku przebudują perony stacji Węgliniec w ramach umowy wartej 5,5 mln zł. Finansowanie zapewniają środki budżetowe.

20.01.2021

Ocice – Rzeszów elektryfikacja kolejnej linii

Na linii Ocice – Rzeszów wywieszono już ok. 70 km nowej sieci trakcyjnej. Zakończył się ważny etap elektryfikacji trasy, która zapewni sprawniejsze podróże dalekobieżne i regionalne. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta 67 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych.

18.01.2021

Przez województwo łódzkie kolej pojedzie szybciej i sprawniej ze Śląska do portów

Zmienia się łódzki odcinek linii łączącej Śląsk i porty Trójmiasta (Rusiec Łódzki - Zduńska Wola Karsznice). Efektem będzie lepsza oferta podróży oraz sprawniejszy przewóz towarów na linii ważnej dla gospodarki. Wykonawca prowadzi roboty na torach i przy sieci trakcyjnej. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości ponad 580 mln zł realizowana jest z udziałem środków unijnych...

15.01.2021

Jeszcze bezpieczniej na kolejowej trasie z Krakowa do Katowic

5 wiaduktów drogowych i 2 przejścia pod torami na trasie E30 z Krakowa do Katowic zwiększą bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów oraz komfort mieszkańców. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na budowę bezkolizyjnych skrzyżowań między Krakowem a Jaworznem Szczakową. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

15.01.2021

Pół miliona zł dla krakowskiego pogotowia na walkę z COVID od PNUIK, spółki zależnej Polskich Linii Kolejowych

Blisko pół miliona złotych przekazało Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie – spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego na wsparcie walki z koronawirusem. Grupa Kapitałowa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. od początku pandemii wsparła ochronę zdrowia kwotą ponad 5 mln zł.

14.01.2021

Stacja Białystok zmienia się dla podróżnych

Szybsze i wygodniejsze podróże do Warszawy oraz łatwiejsze codzienne dojazdy zapewni modernizacja stacji Białystok. Rozpoczęły się prace na torach, przy sieci trakcyjnej i na terenie budowy Lokalnego Centrum Sterowania. Projekt, który obejmuje odcinek Czyżew-Białystok na linii Rail Baltica, realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc...

13.01.2021

PLK rozpoczynają budowę linii do lotniska w Pyrzowicach

Pociągiem dojedziemy do lotniska w Pyrzowicach z Tarnowskich Gór lub z Zawiercia. W Zawierciu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają prace. Wartość zadania to ponad 660 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja zwiększy możliwości podróży oraz dostęp do kolei w regionie.

13.01.2021

Podróżujemy po nowych mostach z Opola do Kędzierzyna - Koźla

Przebudowanymi mostami pociągi kursują na trasie z Opola do Kędzierzyna - Koźla. W Opolu rozpoczęły się prace przy budowie nowego peronu, który ułatwi dostęp do pociągów. Największa inwestycja kolejowa na Opolszczyźnie, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. skróci czas podroży i zwiększy ofertę przewozu towarów. Projekt za ponad 815 mln zł jest współfinansowany z udziałem instrumentu...

11.01.2021

Łódź Andrzejów Szosa zwiększy dostęp do kolei w aglomeracji

W marcu podróżni skorzystają z przystanku Łódź Andrzejów Szosa na linii Łódź Widzew – Łódź Olechów. To kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która zwiększy dostęp do pociągów w aglomeracji łódzkiej. Na wiosnę zaplanowano udostepnienie przystanków Łódź Warszawska, Radogoszcz Wschód i Retkinia. Mieszkańcy korzystają już z reaktywowanych przystanków na Olechowie. Wartość inwestycji...

08.01.2021

Rail Baltica – zwiększa dostęp do kolei w Czyżewie

Większa dostępność do kolei, bardziej atrakcyjne podróże i wzrost bezpieczeństwa to efekty inwestycji na linii i na stacjach i przystankach trasy Rail Baltica na odcinku Czyżew - Białystok. Korzystnie zmienia się m.in. stacja Czyżew. Projekt realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

07.01.2021

Myszków. Będzie bezpieczniej w ruchu kolejowym i drogowym

Bezpieczeństwo komunikacyjne w Myszkowie zwiększy budowa wiaduktu drogowego nad linią kolejową Częstochowa - Zawiercie. Sprawniejsza będzie komunikacja na ruchliwej drodze łączącej Żarki i Koziegłowy. Prace o wartości 17 mln zł netto zrealizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach dzięki wsparciu funduszy unijnych POIiŚ.

05.01.2021

Podlaskie – kładą nowe tory na liniach szerokotorowych przy granicy z Białorusią

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 350 mln zł modernizują dwie szerokotorowe linie kolejowe na Podlasiu. Po nowych torach i wyremontowanym moście na zalewie Siemianówka jeżdżą już do Polski pociągi towarowe z Białorusi. Są także nowe szerokie tory na prawie całym odcinku Sokółka-Kuźnica i dalej do granicy. Dzięki inwestycji więcej dłuższych i cięższych składów przejedzie przez wschodnią...

05.01.2021

Łódź Kaliska – pierwszy nowy peron i wiadukt wschodni w budowie

Na stacji Łódź Kaliska widać już ścianki pierwszego nowego peronu. Prace są realizowane na kolejnych 3 peronach. Wzmacniana jest konstrukcja wiaduktu wschodniego nad al. ks. bp. Władysława Bandurskiego. Inwestycja zwiększy możliwości kolei w Łodzi oraz w kierunku Zduńskiej Woli, Zgierza i Tomaszowa Maz. Zadanie za 337 mln zł realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z budżetu.

31.12.2020

Po 25 latach znów pociągiem z Bielska Podlaskiego do Hajnówki

Na linię Lewki – Hajnówka po 25 latach wracają pociągi pasażerskie. Mieszkańcy pięciu miejscowości zyskają dostęp do kolei, szybsze i wygodniejsze podróże, turyści – lepszy dojazd w rejon Puszczy Białowieskiej. Inwestycja za ponad 88 mln zł mln zrealizowana została  przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

31.12.2020

PLK zwiększają dostęp do kolei na południu Wielkopolski

W Domaninie nowy peron z pochylnią i wiatami zapewnia dogodny dostęp do pociągów wszystkim podróżnym. Na wielkopolskim odcinku trasy Poznań – Kluczbork do końca 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A zwiększą dostępność do kolei na kolejnych pięciu stacjach i przystankach. Inwestycja realizowana jest w ramach ogólnopolskiego programu za 100 mln zł, współfinasowanego z POIiŚ.