Filtrowanie
14.05.2021

Łódź. Kolejne elementy maszyn TBM pracują pod ziemią

Postępuje rozruch technologiczny maszyn TBM w komorach startowych. Realizowane są początkowe odcinki podziemnych połączeń. Pierwsze elementy obudowy tuneli są już zamontowane. Inwestycja związania z budową podziemnych połączeń kolejowych między stacją Łódź Fabryczna a Żabieniec i Kaliska wspófinansowana jest ze środków unijnych POIiŚ.

14.05.2021

Gogolin - lepszy dostęp do kolejowych połączeń na międzynarodowej linii E 30

Zakończył się kolejny etap prac na stacjach i przystankach linii Opole – Kędzierzyn – Koźle. Mieszkańcy Gogolina i opolskich miejscowości zyskują dostępniejsze i atrakcyjne połączenia regionalne, krajowe i międzynarodowe. Nowe perony, windy, wiaty zwiększają komfort i dostęp do podróży koleją. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana z udziałem środków unijnych z...

14.05.2021

Nie omijaj rogatek slalomem - słuchaj głosu rozsądku

Kolejarze apelują – o bezpieczeństwo na przejazdach. Znoszone są obostrzenia i będzie więcej podróży także przez kolejowo-drogowe skrzyżowania. Jednym z najczęstszych błędów kierowców jest omijanie slalomem zamkniętych zapór. Takie postępowanie prowadzi do tragedii, opóźnień pociągów, problemów w komunikacji.

13.05.2021

Z przystanku Kraków Business Park będą wygodniejsze podróże koleją

Podróżni zyskają lepsze warunki obsługi na przystanku Kraków Business Park. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą za ponad 14 mln zł na przebudowę peronów. Będą udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wiaty, pochylnie i oznakowanie. Inwestycja realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków jest współfinansowana z instrumentu...

13.05.2021

Przetargi o wartości blisko ćwierć miliarda złotych ogłosiły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Planowane prace pozwolą zwiększyć atrakcyjność podróży koleją dzięki podniesieniu prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej do 250 km/h. Sprawniej pojadą pociągi po wymianie sieci trakcyjnej na trasie łączącej woj. mazowieckie z łódzkim.

12.05.2021

Na linii Rail Baltica będzie więcej bezkolizyjnych skrzyżowań

W Małkini wiadukt nad linią Warszawa - Białystok zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawni komunikację drogową. Kolejne elementy przeprawy montowane są nocą nad torami. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za kwotę 48 mln zł netto jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

12.05.2021

Poznań Główny – więcej połączeń i łatwiejsze dojście do pociągów

Budowa dodatkowego peronu i rozbudowa przejścia podziemnego na stacji Poznań Główny przekroczyła półmetek. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podróżni zyskają lepszą obsługę – możliwe będzie zwiększenie liczby połączeń i dogodniejsza komunikacja kolejowa. Prace za ok. 100 mln finansowane są z budżetu.

08.05.2021

Nad perony Warszawy Zachodniej wjeżdża kładka – ułatwi komunikacje na stacji [FOTOGALERIA]

Podróżni zyskają dogodny dostęp na perony Warszawy Zachodniej z kładki między ul. Tunelową a Al. Jerozolimskimi. Stalowa konstrukcja już jest przesuwana nad torami. Obok prac pasażerowie bezpiecznie korzystają z pociągów. Na stacji przebudowywane są perony i przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace warte ok. 2 mld zł netto współfinansowane z unijnego POIiŚ.

07.05.2021

Między Kutnem i Toruniem będą jeszcze lepsze połączenia kolejowe

Będą sprawniejsze podróże koleją i wyższy poziom bezpieczeństwa na linii z Kutna do Torunia, która łączy województwo łódzkie i kujawsko-pomorskie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą za blisko 43 mln zł netto. Wartość zrealizowanych i nowych prac to prawie 240 mln zł netto. Finansowanie zapewniają środki budżetowe.

07.05.2021

Węzeł Karwiny – stanowisko PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie przebudowy Węzła Karwiny w Gdyni podtrzymują stanowisko, że dla dalszego rozwoju transportu kolejowego niezbędne jest docelowe wybudowanie 3 toru na całym odcinku linii na zasadach ustalonych z Miastem Gdynia w 2017 roku.

07.05.2021

Kolej - sprawny ekologiczny transport towarów w województwie śląskim

Stały przewóz towarów po torach do zakładów i elektrowni zapewniają prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w województwie śląskim. Przęsło mostu kolejowego z Krakowa umożliwia sprawny i bezpieczny dojazd pociągów do bocznicy w Wojkowicach. Dzięki pracom torowym pociągi obsługują m.in. elektrownię Łagisza i przewozy między Będzinem Łagiszą a Dąbrową Górniczą Ząbkowicami. Wartość robót to ponad 10...

05.05.2021

Łódź Żabieniec – windy ułatwią dostęp do pociągów

Pasażerowie na stacji Łódź Żabieniec korzystają już z odnowionego przejścia podziemnego. W czerwcu lepszy dostęp do pociągów zapewnią windy. Wygodniejsze podróże w Łodzi, do Łowicza, Sieradza i Zgierza umożliwiają już dwa zmodernizowane perony. To efekt inwestycji na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz za 220 mln zł realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.

05.05.2021

PLK uczestnikiem Kongresu 590

Przeciwdziałanie wykluczeniu transportowemu, Wpływ inwestycji infrastrukturalnych na rynek transportu towarowego, Polska jako globalny hub transportowy – to tematy paneli Kongresu 590 z udziałem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zarządca narodowej sieci linii kolejowych jest aktywnym uczestnikiem spotkań o sprawach ważnych dla gospodarki Polski i Europy.

04.05.2021

Ze stacji Rzeszów Główny korzystali podróżni ponad 5 tys. pociągów

W 2021 r. pasażerowie ponad 5 tys. pociągów regionalnych i dalekobieżnych skorzystali ze stacji Rzeszów Główny. Windy, schody ruchome, ścieżki naprowadzające, oznakowanie w alfabecie Braille’a zwiększyły dostępność do kolei. Znacząco poprawiły się warunki podróży dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Korzystne zmiany na stacji zapewnił projekt za 205 mln zł z POIiŚ realizowany...

30.04.2021

Wygodniej wsiądziemy do pociągów w Dąbrowie Górniczej

W maju podróżni wygodniej wsiądą do pociągów w Dąbrowie Górniczej. Na półmetku są prace przy wiadukcie kolejowym, przejściu pieszo-rowerowym oraz przejściu na perony. Pociągi pojadą nowym torem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy poziom bezpieczeństwa, dostęp do kolei i usprawni komunikację drogową w mieście. Zadanie realizowane jest z udziałem funduszy unijnych z POIiŚ.