Filtrowanie
13.12.2019

Szybko po torach przez Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy

Z Głogowa, przez Legnicę i Lubin do Wrocławia w 1 godzinę 30 minut, z Legnicy do Rudnej Gwizdanowa w 35 minut – od 15 grudnia pociągi pasażerskie pojadą przez Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy. Podróże będą szybkie, wygodne i dostępne. Sprawniej i ciszej pojadą pociągi towarowe. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta blisko 200 mln zł jest współfinansowana z POIiŚ.

13.12.2019

Pociągiem z nowych przystanków na linii Poznań - Piła

Już od 15 grudnia lepszy dostęp do kolei zapewnią cztery nowe przystanki: Poznań Podolany, Złotniki Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo. Wygodne podróże są efektem modernizacji linii Poznań – Piła, realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 500 mln zł z dofinansowaniem z WRPO. Prace poprawiły bezpieczeństwo i skróciły czas przejazdu pociągów ze stolicy Wielkopolski na północ regionu.

13.12.2019

Wygodniej pociągiem przez Mazury z Olsztyna do Ełku

Od 15 grudnia wracają pociągi na całą trasę Olsztyn – Ełk przez Pisz. Pasażerowie skorzystają z kolejnych przebudowanych i komfortowych peronów na odcinku Pisz – Ełk. Dzięki realizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego podróż m.in. ze stolicy województwa do Ełku będzie krótsza i wygodniejsza.

12.12.2019

Z Wrocławia do Zgorzelca elektrycznym pociągiem, w 1 godzinę i 40 minut

Pociągiem z Wrocławia, przez Węgliniec, do Zgorzelca wygodniej i szybciej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zelektryfikowały 27-kilometrowy odcinek magistrali kolejowej E30 (Węgliniec-Zgorzelec). Najszybszy pociąg pokona tę trasę w około 1 godzinę i 40 minut.

12.12.2019

Słupsk Północny i Ustka Uroczysko – nowe przystanki na Pomorzu już od 15 grudnia

Z dwóch nowych przystanków osobowych będą mogli skorzystać podróżni na trasie między Słupskiem a Ustką. Od 15 grudnia wracają na nią regularne połączenia. Pociągi zatrzymają się także w Słupsku Północnym i Ustce Uroczysko. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

12.12.2019

Ścinawka Średnia lepsze tory do wywozu kruszywa

Ponad 80 mln zł na przebudowę stacji Ścinawka Średnia i linii kolejowej w rejonie Kłodzka przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Nowe tory, rozjazdy i urządzenia usprawnią ruch pociągów na jednej z głównych stacji wywozowych kruszywa na Dolnym Śląsku. Z nowego peronu pasażerowie zyskają lepszy dostęp do pociągów w kierunku Kłodzka i Wałbrzycha.

12.12.2019

Od 15 grudnia lepszy dostęp i więcej możliwości podróży koleją

W niedzielę, 15 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Pociągi wrócą na modernizowane trasy Warszawa – Lublin, Kraków – Zakopane, Leszno – Głogów, Olsztyn – Działdowo. Skróci się czas przejazdu koleją m.in. z Opola do Nysy, z Wrocławia do Zgorzelca. Lepszy dostęp do kolei zapewni kilkanaście nowych przystanków m.in. w Olsztynie, Lublinie, Jeleniej Górze, Białymstoku, Nysie. PKP...

11.12.2019

Nowoczesne maszyny na historycznej Wiedence szykują dobre podróże

Poróżni korzystają już z pierwszych efektów prac na „Wiedence”. Są nowe perony i tory na linii od Zawiercia do Częstochowy. Teraz prace wkraczają w kolejny etap. Specjalna maszyna PUN szybko i dokładnie układa nowy tor. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki projektowi za 380 mln zł, realizowanemu z udziałem unijnych środków z POIiŚ, tworzą coraz lepsze warunki podróżowania i przewozu towarów.

11.12.2019

Wracają bezpośrednie pociągi z Lublina przez Dęblin do Warszawy

Od 15 grudnia najszybsze pociągi z Lublina do stolicy pojadą o kilkanaście minut krócej niż obecne, jadące przez Łuków i Parczew. Między Puławami a Lublinem podróże będą z nowych peronów m.in. z nowego przystanku Lublin Zachodni. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

10.12.2019

Od niedzieli 4 nowe przystanki na Dolnym Śląsku ułatwią podróże

Od 15 grudnia dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze, jeden w Lubinie oraz jeden na obrzeżach Wrocławia zapewnią podróżnym dodatkowy i wygodny dostęp do kolei. Zwiększają się możliwości podróżowania pociągami do dolnośląskich miast. Czas podróży koleją staje się krótszy niż samochodem. Inwestycje są współfinansowane z programów unijnych. Na budowę przeznaczono blisko 15 mln zł.

07.12.2019

Hałas pod kontrolą PLK

Tylko w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sprawdziły poziom hałasu w 42 punktach pomiarowych na terenie całego kraju. Własne Laboratorium Akustyczne, wykwalifikowani pracownicy oraz nowoczesna aparatura pomiarowa pozwalają na szybkie reagowanie i odpowiednie działania w zależności od uzyskanych w pomiarach danych.  

06.12.2019

Przebudowa linii Opole – Kędzierzyn-Koźle blisko półmetka

50 km przebudowanych torów i 45 wymienionych rozjazdów oraz nowe perony  na 5 stacjach i przystankach, to dotychczasowy efekt inwestycji na linii E 30, pomiędzy Opolem Groszowicami a Kędzierzynem-Koźle. Prace zbliżają się do półmetka. Po zakończeniu w 2021 r. czas podróży będzie skrócony o połowę. Projekt, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wart jest 412 mln zł i ma współfinansowanie z instrumentu...

05.12.2019

Mijanka Łaziska Górne Brada na trasie z Katowic do Rybnika

W połowie grudnia mijanka na przystanku Łaziska Górne Brada usprawni ruch pociągów między Katowicami a Rybnikiem. Od miesiąca podróżni korzystają już z przebudowanego przystanku. Dzięki nowym torom i sieci trakcyjnej, przewozy pasażerskie i towarowe na terenie województwa śląskiego stają się sprawniejsze. Na inwestycję PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 24 mln złotych.

03.12.2019

Instruktorzy nauki jazdy z Przemyśla kolejowymi Ambasadorami Bezpieczeństwa!

Warsztaty dla instruktorów ośrodków szkolenia kierowców przeprowadzili w Przemyślu eksperci PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Uczestnicy otrzymali materiały z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach. Celem akcji, prowadzonej czwarty rok, jest doskonalenie edukacji kierowców i zwiększanie bezpieczeństwa na przejazdach...

02.12.2019

Ruszyła budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Rozpoczęła się budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Za 530 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują i przebudują 27 stacji i przystanków. Perony będą dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych. Realizacja projektu podniesie poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zapewni dogodny dostęp...