Filtrowanie
14.12.2017

W Koninie, Kutnie i Łowiczu będą nowoczesne stacje

Widać efekty prac na linii kolejowej Poznań – Warszawa. W Koninie i Łowiczu budowane są nowe perony. Na szlakach, po demontażu starych elementów toru i sieci trakcyjnej położono nowe podkłady i szyny. Montowane są słupy sieci trakcyjnej. Trwają prace przy wiaduktach i mostach.

12.12.2017

Lepsze podróże w Krakowie i aglomeracji zapewnią projekty CEF

Od 2016 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uzyskują z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF) miliardy euro na modernizację kolejowych tras. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zarządca narodowej infrastruktury, podpisały umowy zapewniające dofinansowanie 21 projektom. Dzięki inwestycjom podróże będą krótsze i wygodniejsze, zwiększy się poziom bezpieczeństwa i ochrona środowiska.

12.12.2017

Małopolska. Dla bezpieczeństwa na przejazdach - szkolenia PLK dla instruktorów nauki jazdy

W Krakowie instruktorzy nauki jazdy uczestniczyli w seminarium nt. zwiększenia bezpieczeństwa kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych. To już kolejne spotkanie organizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z instruktorami. Efektem dotychczasowych działań jest utworzenie 700 szkół nauki jazdy ze specjalnymi pakietami szkoleniowymi, dzięki którym 50 tysięcy początkujących kierowców jest...

11.12.2017

Elbląg: dla pieszych bezpieczne przejście pod torami

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają poziom bezpieczeństwa na liniach kolejowych, m.in. Poznań – Wrocław, Białystok – Warszawa. Bezkolizyjne, wygodne i bezpieczne przejście przez tory w Elblągu na ul. Lotniczej będzie kolejnym działaniem dla bezpieczeństwa. 

10.12.2017

Sieć kolejowa przejezdna. Wdrożenie rozkładu zgodnie z planem.

Do godziny 15.30 na sieć kolejową wyjechało 2098 pociągów. Na CMK miedzy Grodziskiem Mazowieckim a Idzikowicami po raz pierwszy już 18 pociągów pojechało z prędkością 200 km/h. Trasy w kraju są przejezdne. Łącznica kolejowa Kraków Zabłocie - Kraków Podgórze (Krzemionki) przyjęła dziś 30 pociągów. Na 11 największych dworcach pracują mobilni informatorzy i obsługa punktów InfoDworzec.

07.12.2017

Krótsze podróże i więcej połączeń - krakowska łącznica już otwarta

Nowa łącznica Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze od 10 grudnia zapewni krótsze podróże z Krakowa do Skawiny, Oświęcimia i Zakopanego. Podróżni skorzystają z nowych, wyposażonych w windy i schody ruchome przystanków. Na Krakowie Zabłociu zatrzyma się nawet 140 pociągów, a na przystanku Krakowie Podgórze 56. Wyeliminowana będzie czasochłonna zmiana lokomotyw w Krakowie Płaszowie. Projekt...

06.12.2017

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów na kolei

W niedzielę, 10 grudnia na kolei zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze na wybudowanej łącznicy w Krakowie, skróci się czas podróży koleją na niektórych trasach. PKP Intercity uruchomi więcej pociągów, będą nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, m.in. w relacji Jelenia Góra – Szczecin i...

06.12.2017

Podlasie, Wielkopolska i Pomorze - lepsze podróże i przewóz ładunków koleją dzięki inwestycjom CEF

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uzyskują z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF) miliardy euro na modernizację kolejowych tras. Dzięki inwestycjom m.in. na Podlasiu, Pomorzu i w Wielkopolsce podróże będą krótsze i wygodniejsze, zwiększy się poziom bezpieczeństwa i ochrona środowiska. Informacje na temat realizowanych projektów Krajowego Programu Kolejowego ze środków CEF przekazane zostały...

05.12.2017

PLK szykują lepsze podróże z Łowicza do Skierniewic

Zwiększenie prędkości pociągów, wygodniejsze dla podróżnych i lepiej wyposażone perony oraz wyższy poziom zabezpieczeń na przejazdach kolejowo-drogowych, to najważniejsze korzyści z modernizacji linii Skierniewice – Łowicz Gł. na trasie Bełchów – Łowicz Gł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na inwestycję przeznaczyły prawie 35 mln zł.

04.12.2017

Lepsze podróże i przewóz ładunków koleją dzięki inwestycjom CEF

Od 2016 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uzyskują z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF) miliardy euro na modernizację kolejowych tras. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zarządca narodowej infrastruktury, podpisały umowy zapewniające dofinansowanie 21 projektom. Dzięki inwestycjom podróże będą krótsze i wygodniejsze zwiększy się poziom bezpieczeństwa i ochrona środowiska.

01.12.2017

Dobra współpraca PLK z przewoźnikami

- Dzięki wspólnym wysiłkom Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i spółek kolejowych, w tym PLK, zmieniamy polską kolej. Dzięki temu pasażer będzie bezpiecznie, komfortowo i punktualnie dojeżdżał do celu – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, która odbyła się 1 grudnia 2017 r.

30.11.2017

Zmienia się stacja Stalowa Wola Rozwadów

Na stacji Stalowa Wola Rozwadów w listopadzie kończy się pierwszy etap prac.To realizacja największego projektu Programu Operacyjnego Polska Wschodnia - elektryfikacji i modernizacji linii Stalowa Wola Rozwadów – Lublin. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będą krótsze podróże, komfortowe przystanki i możliwość sprawnego przewozu ładunków. 

29.11.2017

Lubuskie. Krótsza podróż pociągiem z Rzepina do Kostrzyna

Nawet o połowę krótszą podróż z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na inwestycję przeznaczą ponad 160 mln zł. To kolejny przebudowywany odcinek trasy Szczecin – Wrocław w województwie lubuskim. 

29.11.2017

Szybsze podróże przez historyczny most nad Bugiem

Zwiększenie prędkości pociągów oraz krótszy czas podróży to efekty prac na trasie Siedlce – Czeremcha na kolejowym moście nad Bugiem koło Mierzwic. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. naprawiły i zabezpieczyły konstrukcję stalową oraz zwiększyły bezpieczeństwo. Wartość robót to ok. 6 mln zł netto. 

28.11.2017

Modernizacja między Poznaniem a Czempiniem dobiega końca

Krótsza i bezpieczniejsza podróż oraz komfortowa obsługa pasażerów za sprawą nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury pasażerskiej – to efekty prac modernizacyjnych między Poznaniem a Czempiniem wartych ponad 807 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą przebudowę 32 km odcinka na trasie między stolicą Wielkopolski a Wrocławiem.