Filtrowanie
15.10.2018

Znów jedziemy pociągiem na trasie Olsztyn – Olsztynek

Od 16 października wracają pociągi na trasę Olsztyn – Olsztynek. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów. Inwestycja z Krajowego Programu Kolejowego realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. miedzy Działdowem a Olsztynem wkracza w kolejny etap. Po modernizacji podróż m.in. ze stolicy województwa do Działdowa i Warszawy będzie krótsza i wygodniejsza.

12.10.2018

Pociągami z Obornik Wielkopolskich do Piły

Wracają pociągi na trasę Oborniki Wielkopolskie – Piła. Zakończyły się zasadnicze prace i sprawdzanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Podróżni od 13 października wygodnie skorzystają z przystanków na trasie, przy których zatrzymają się pociągi. Po modernizacji podróż między Poznaniem a Piłą zajmie nie 120 lecz 80 minut.

12.10.2018

Lepsza obsługa pasażerów na stacji Nowy Dwór Mazowiecki

Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Po pracach perony będą dłuższe, dzięki czemu zatrzyma się przy nich każdy pociąg.

11.10.2018

Zmienia się stacja Rzeszów, będzie dodatkowy przystanek

Komfortowa stacja i dodatkowy przystanek będą efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w stolicy Podkarpacia. Podróżujący koleją oraz mieszkańcy, zyskają wygodniejszą komunikację. Kontynuowane są prace w zachodniej części stacji Rzeszów. 22 października rusza dalsza wymiana torów w rejonie Alei Wyzwolenia.

11.10.2018

Bezpieczniej na Rail Baltica: PLK budują nowe bezkolizyjne skrzyżowania

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i torów. Tłuszcz i Jasienica Mazowiecka to kolejne miejscowości, położone przy linii kolejowej Rail Baltica, w których będą bezkolizyjne obiekty. Wzrośnie bezpieczeństwo w ruchu pociągów i będzie sprawniejsza komunikacja w regionie. 

10.10.2018

Kolejni podwykonawcy Astaldi S.p.A otrzymali należności wypłacone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wypłaciły dziś, 10 października około 4 mln zł należności dla kolejnych podwykonawców Astaldi S.p.A. Ponad 3,1 mln zł trafiło do trzech kolejnych podwykonawców na linii Dęblin – Lublin, natomiast ok. 1 mln zł trafił do dwóch kolejnych podwykonawców na linii Leszno – Rawicz. PLK na rzecz podwykonawców Astaldi S.p.A wypłaciły już ok. 26 mln zł. Należności zostały...

10.10.2018

PLK modernizują trasę Łódź Kaliska – Zduńska Wola

Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizacji trasy do Łodzi Kaliskiej. Na odcinku Łask – Zduńska Wola postępuje wymiana torów i sieci trakcyjnej. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość szybszej jazdy pociągów. Wartość inwestycji wynosi ponad 290 mln zł.

10.10.2018

Wygodniej pociągiem z Włoszczowy

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice. Prace o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

08.10.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wypłaciły należności kolejnym podwykonawcom Astaldi S.p.A

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wypłaciły dziś, 8 października, kolejne ok. 5 mln zł należności dla trzech kolejnych podwykonawców firmy Astaldi S.p.A na linii Dęblin – Lublin. PLK nie pozostawiły bez wsparcia podwykonawców Astaldi S.p.A, którzy nie otrzymali należności za wykonaną pracę. Spółka podjęła nadzwyczajne działania względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy...

08.10.2018

Rosną wiadukty kolejowe w Krakowie

Coraz bardziej zaawansowane prace toczą się przy modernizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., obiektach inżynieryjnych na linii średnicowej w Krakowie. Wiadukty są poszerzane, by umożliwić ułożenie na nich dodatkowych torów. Zyskają także krakowianie, bo powiększone obiekty to dodatkowa przestrzeń na drogi i chodniki.

08.10.2018

Kłodzko - lepsza oferta kolei dla miasta i regionu

Dwa odnowione perony ułatwiają podróże. Składy towarowe mają zapewniony sprawny przejazd przez Kłodzko Główne dzięki wymienionym torom i 13 rozjazdom. Poprawiły się warunki dla obsługi ciężkich składów z kruszywem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już przeznaczyły na te prace ponad 22 mln zł. Planowane są kolejne roboty, a za 60 mln zł przebudowane będzie Kłodzko Miasto. 

08.10.2018

Przypominamy i edukujemy – szlaban na ryzyko nie tylko w październiku!

Blisko 600 spotkań w szkołach, prawie 30 tys. przeszkolonych dzieci i młodzieży – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po raz kolejny prowadzą akcję „Październik miesiącem edukacji”. Wspólne działania ze Strażą Ochrony Kolei to integralna część kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Akcja przypomina i promuje odpowiedzialne zachowanie na przejazdach i terenach kolejowych oraz...

05.10.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odstępują z winy Astaldi S.p.A od dwóch kontraktów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 2 października wezwały Astaldi S.p.A wraz z konsorcjantami, do podjęcia prac na kontraktach tj. linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin w km 107.283 – 175,850 LOT C oraz linii Poznań – Leszno „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Leszno. W związku z niepodjęciem...

05.10.2018

Pociągi na trasie Oborniki Wielkopolskie – Piła

Wracają pociągi na trasę Oborniki Wielkopolskie – Piła. Kończą się zasadnicze prace i sprawdzanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Postęp prac na trasie pozwala od 13 października zastąpić komunikację autobusową pociągami. Po modernizacji podróż między Poznaniem a Piłą zajmie nie 120 lecz 80 minut.

04.10.2018

Październikowa korekta rozkładu jazdy

21 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta w rozkładzie jazdy pociągów. Dla podróżnych gotowe będą nowe, wygodne perony m.in. na warszawskiej linii obwodowej. Zmiany w rozkładzie pozwalają na zaplanowanie kursowania pociągów przy jednoczesnym prowadzeniu prac modernizacyjnych na sieci kolejowej. Informacje o zmianach są już dostępne w Internecie.