Filtrowanie
07.12.2018

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

W niedzielę, 9 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy oferują nowe połączenia. Podróżni wyruszą w drogę z nowych, udostępnionych w tym roku, komfortowych peronów. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się na 29 stacjach przygotowano informacje w języku Braille’a. Podróże można planować na portalpasazera.pl. Rozkład jest na stacjach i przystankach w formie plakatów.

07.12.2018

Podróżni od 9 grudnia skorzystają z nowego przystanku w Olsztynie

W województwie warmińsko-mazurskim w 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowały 12 przystanków. Od 9 grudnia podróżni skorzystają z nowego przystanku Olsztyn Dajtki. Będzie dobra obsługa m.in. dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

07.12.2018

Wracają pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka

Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej, modernizowaną linią między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycję za 192 mln zł, której efektem staje się lepsza komunikacja z Krakowa do Zakopanego.

06.12.2018

Zmiany w organizacji ruchu na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Katowice, Łódź

Aktualizacja godz. 14:10 O godzinie 14:00 przywrócony został ruch pociągów pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, Krakowem i Łodzią. Możliwe jest kursowanie pociągów przez miejscowość Parzniew. Duże zmiany w rozkładzie spowodowane zablokowaniem przejazdu kolejowo-drogowego będą odczuwalne do końca dnia. Na stacjach i przystankach podawane są bieżące informacje, w pociągach informacji...

05.12.2018

Gdańsk Główny – PLK budują nowoczesny peron dla podróżnych

Zakończył się demontaż zniszczonych części wiaty i konstrukcji peronu 1 stacji Gdańsk Główny. Obiekt będzie przebudowany i wyposażony w windy i schody ruchome. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 62 mln zł będzie m.in. większa dostępność stacji dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Podróżni już korzystają z nowego wygodniejszego peronu nr 2.

05.12.2018

Dolny Śląsk – 21 ogrzewanych rozjazdów na torach zapewnia bezpieczne podróże

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły na Dolnym Śląsku wymianę 21 rozjazdów, z ogólnopolskiego programu wartego 214 mln zł, współfinansowanego ze środków UE Nowe urządzenia zapewnią bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże koleją. Na sieci kolejowej wymieniono już 221 z 245 rozjazdów.

04.12.2018

Tory dobrze przygotowane do transportu kruszywa i węgla

Otwierane i elektryfikowane tory na stacjach, dodatkowe place na materiały oraz przygotowane trasy dla składów towarowych - to działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapewniające sprawny przewóz kruszyw oraz węgla. Zarządca infrastruktury realizuje obecnie wszystkie zamówienia przewoźników towarowych. Bieżące kontakty i spotkania z przewoźnikami ułatwiają organizację transportu od kopalni na...

04.12.2018

Więcej towarów pojedzie zmodernizowaną Węglówką

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów Węglówką – takie będą efekty modernizacji prawie 60 km linii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dokumentację projektową dla odcinka Zduńska Wola Karsznice – Dąbie nad Nerem. To kolejny projekt PLK przygotowywany do realizacji w przyszłej perspektywie. Inwestycja ma usprawnić przewóz towarów ze Śląska do trójmiejskich portów, warta jest 450...

03.12.2018

Spada liczba przestępstw kolejowych. Funkcjonariusze SOK skuteczniejsi

Mobilne Centrum Monitoringu, foto-pułapki, noktowizory, wyszkolone psy i terenowe samochody – Straż Ochrony Kolei korzysta ze specjalistycznych sprzętów i nowoczesnych technologii. Dzięki temu przestępczość na kolei znacząco spadła, a podróżni mogą czuć się bezpieczni.

01.12.2018

Olsztyn. Bezpieczniej na przejazdach – współpraca PLK z instruktorami nauki jazdy

W Olsztynie nauczyciele nauki jazdy lepiej przygotują kursantów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują cykl warsztatów dla kilkuset instruktorów m.in. z Olsztyna. Ich celem jest lepsze przygotowanie przyszłych kierowców do bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Wszyscy instruktorzy i wykładowcy OSK uzyskają też dogłębną wiedzę o projekcie Żółta Naklejka PLK. Spotkania...

30.11.2018

Wygodniejsze będą kolejowe podróże z Łodzi do Zgierza i Kutna

Krótsze przejazdy pociągów w Łódzkim Węźle Kolejowym, wygodniejsza obsługa na peronach, wyższy poziom bezpieczeństwa – takie będą efekty prac na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt i remont linii. Inwestycja za 220 mln zł finansowana jest z budżetu.

30.11.2018

Wygodniejsze podróże koleją do Żywca i Katowic

Ważna inwestycja kolejowa na Podbeskidziu zakończona. Na odcinku Bielsko Biała Lipnik – Wilkowice Bystra przebudowano perony i wymieniono tory. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 60 mln złotych, podróżni wygodniej i szybciej pojadą do Żywca i Katowic.

30.11.2018

Podkarpacie. Zlikwidowane „wąskie gardło” na trasie Lublin – Przeworsk

Od listopada pociągi sprawniej przejeżdżają z Lublina do Przeworska. To efekt dobudowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A drugiego toru i mostu na wjeździe do stacji w Nowej Sarzynie. Inwestycja warta 23 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych. Przedsięwzięcie zwiększy poziom bezpieczeństwa m.in. w przewozie towarów.

29.11.2018

Pociągiem z Opola do Nysy – półmetek prac na linii kolejowej

Podróż z Opola do Nysy odbywa się bez zastępczej komunikacji autobusowej. Rewitalizacja linii kolejowej Opole – Nysa zbliża się do półmetka. Wczoraj zakończono prace na odcinku Szydłów – Łambinowice. W marcu rozpocznie się przebudowa toru na odcinku od Łambinowic do Nysy.

29.11.2018

Widać pierwsze perony i nowe tory na linii Szczytno – Ełk

Będą szybsze i wygodniejsze podróże ze Szczytna do Ełku dzięki modernizacji linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Budowany jest nowy przystanek Pisz Wschodni. Powstają pierwsze perony dla podróżnych, które zapewnią lepszą obsługę. Wymieniane są tory. Z efektów inwestycji za 290 mln zł podróżni skorzystają w II połowie 2019 roku. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego...