Filtrowanie
20.07.2018

PLK z przedłużonym certyfikatem ECM

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego przedłużenie ważności Certyfikatu Podmiotu Odpowiedzialnego za Utrzymanie (ECM). Potwierdza to, że PLK właściwe dbają i bezpiecznie korzystają z wagonów towarowych w pracach na sieci kolejowej. Dokument jest ważny przez pięć lat.

20.07.2018

Kolejowe „Bezpieczne piątki” zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach

By ograniczyć niebezpieczne sytuacje na skrzyżowaniach toru i drogi PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadziły dziś kolejną akcję „Bezpieczny piątek”. Rozmowy, instrukcje, ulotki, a nawet mandaty przypomniały kierowcom i pieszym o bezpieczeństwie. Akcje mają eliminować zagrożenia, które powoduje ignorowanie znaków stop, przechodzenie pod szlabanem oraz slalomy między rogatkami.

20.07.2018

Nowymi torami z Tarnowa do Muszyny

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą, warte 65 mln zł, prace na linii kolejowej pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką. Jeszcze w lipcu pasażerowie będą korzystać z nowoczesnych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy, a pociągi pojadą zmodernizowanym torem. Zwiększa się poziom bezpieczeństwa na przejazdach.

19.07.2018

We wrześniu pociągi wrócą na linię Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia

Do 3 września zakończą się zasadnicze prace związane z budową torów na trasie Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Wówczas zaczną się jazdy próbne pociągów. Dla pasażerów rozkładowe kursy rozpoczną się 24 września. Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie.

18.07.2018

Nowe perony w Kraśniku i na trasie z Lublina do Stalowej Woli

W Kraśniku oraz Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś, Pułankowicach widać budowę nowych peronów. Od września będzie tu lepszy dostęp do kolei. Realizacja inwestycji na linii Lublin – Stalowa Wola za 367 mln zł z programu Polska Wschodnia sprawi, że będą krótsze podróże, wzrośnie poziom bezpieczeństwa i możliwości transportu towarów.

17.07.2018

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury w strukturze PLK

W struktury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. weszło Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury. Kadry i potencjał techniczny przedsiębiorstwa będą wsparciem dla PLK zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych.

16.07.2018

Bezpieczniej na przejazdach na Opolszczyźnie

Na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Otmuchowie i Przełęku kierowcy już korzystają z nowej jezdni, montowane będą nowe urządzenia. Bezpieczniejsze podróże pociągiem i przejazdy przez tory w woj. opolskim zapewni modernizacja 14 przejazdów. Wartość inwestycji „przejazdowej” PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w regionie to ok. 23 mln zł. Prace są realizowane w ramach ogólnopolskiego programu za...

14.07.2018

Rail Baltica: zmieniają się stacje i mosty na trasie Sadowne – Czyżew

Postępuje budowa mostów na Bugu, Bojewce i Nowej Treblince. Pasażerowie stopniowo korzystają z nowych peronów. Wykorzystywane są już nowe tory. Za ponad 500 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują odcinek Sadowne - Czyżew na trasie Rail Baltica między Warszawą a Białymstokiem. Krótsze i wygodniejsze podróże zachęcą do podróżowania pociągami m.in. z Mazowsza i Podlasia.

13.07.2018

Wracają pociągi regionalne na trasę Września – Konin

15 lipca br. wrócą pociągi regionalne na 60 km trasę Września – Konin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na torach i peronach tego odcinka. Rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii Poznań – Warszawa. Będzie zastępcza komunikacja autobusowa miedzy Koninem a Kutnem.

13.07.2018

Opole Wschodnie z windą i przebudowany wiadukt

Prawie 34 mln zł przeznaczą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na przebudowę wiaduktu nad ul. Oleską w Opolu. Prace zapewnią sprawny przejazd większej liczby cięższych składów m.in. do Elektrowni Opole. Dzięki inwestycji pasażerowie zyskają większy komfort na przystanku Opole Wschodnie. Będzie tam wygodniejszy peron z windą. 

12.07.2018

Rozpoczęły się prace na stacji Warszawa Główna

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały wykonawcy plac budowy Warszawy Głównej. Rozpoczęły się prace ziemne i demontaż torów. W III kwartale 2019 roku na stacji planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów.

11.07.2018

W Jaworznie Szczakowej – podróże z nowego peronu

Na stacji Jaworzno Szczakowa, podróżni pociągów w kierunku Katowic i Krakowa korzystają już z nowego peronu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. włączają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, powstają bezkolizyjne skrzyżowania. Na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia, modernizowanym za prawie 300 mln zł, widać efekty inwestycji.

10.07.2018

Warszawa Zachodnia stanie się nowoczesnym węzłem przesiadkowym

Nowa, przebudowana Warszawa Zachodnia będzie funkcjonalnym, pozbawionym barier architektonicznych węzłem komunikacyjnym. Pasażerowie pociągów, tramwajów i autobusów zyskają wygodne podróże. Stacja będzie miała całkowicie zadaszone perony, podziemną przestrzeń pasażerską na poziomie -1 oraz przystanek tramwajowy na poziomie -2.

09.07.2018

Inwestycje Krajowego Programu Kolejowego stawiają Kraków na tory

Nowe perony w Krakowie Mydlnikach i Rudawie to jedne z pierwszych efektów miliardowych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Krakowskim Węźle Kolejowym. Nowe rozwiązania usprawniają komunikację Małopolski i jej stolicy. Za kilka miesięcy będą łatwiejsze podróże w aglomeracji i przejazdach dalekobieżnych.

09.07.2018

Toruń zyska lepszy dostęp do kolei

Sprawniejsze przejazdy w aglomeracji toruńskiej, wygodny peron na stacji Toruń Miasto i dostosowanie infrastruktury pasażerskiej do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – to planowane efekty prac pomiędzy stacjami Toruń Główny i Toruń Wschodni. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP S.A. i Miasto Toruń podpisali porozumienie w sprawie poprawy komunikacji w ramach programu BiT City.