Filtrowanie
17.08.2018

Szkolenia pracowników dla bezpiecznych podróży koleją

Doskonalenie kwalifikacji pracowników to jedno z działań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na rzecz bezpieczeństwa ruchu kolejowego. W pierwszej połowie br. ponad 21 000 pracowników odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenia ruchu pociągów przeszło cykliczne szkolenia, ponad 400 dyżurnych ruchu przeszkolono na specjalnym symulatorze, a blisko 700 nowoprzyjętych pracowników uczestniczyło w kursach...

16.08.2018

Komfortowe przystanki Chmielniki Bydgoskie i Rynkowo Wiadukt na Węglówce

Pasażerowie korzystają z pierwszych nowych i komfortowych peronów w miejscowościach Chmielniki Bydgoskie i Rynkowo Wiadukt. Do końca bieżącego roku powstanie także zupełnie nowy przystanek, Subkowy Centrum. To efekt modernizacji tzw. magistrali węglowej. Inwestycja realizowana w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest warta 91 mln zł.

14.08.2018

Kolej bliżej pasażera - nowe przystanki i nowe nazwy na sieci kolejowej

Kolej zbliża się do pasażera. Ostrów koło Radymna, Markuszowa, Huta Komorowska, Majdan Królewski Podlasek – to nowe przystanki, które od tego roku służą podróżnym na Podkarpaciu. Jeszcze w tym roku będzie nowy przystanek Subkowy Centrum na Pomorzu, oraz Warszawa Koło. Równocześnie m.in. z rozwojem miast przystanki zmieniają nazwy. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to lepszy dostęp do...

13.08.2018

Nowoczesne estakady usprawnią ruch kolejowy w Krakowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują najważniejszą linię kolejową w stolicy Małopolski. Jej kluczowym elementem będą dwie estakady kolejowe, wybudowane w centrum miasta. Konstrukcja obiektów właśnie zaczęła powstawać. Do końca 2020 roku pojawią się na nich cztery tory kolejowe, dla sprawnego ruchu pociągów aglomeracyjnych i dalekobieżnych.  

13.08.2018

CMK – szybciej z Idzikowic do Opoczna dzięki modernizacji 14 obiektów

Jeszcze szybsze i sprawniejsze podróże na Centralnej Magistrali Kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują 4 wiadukty i 10 przepustów na trasie Idzikowice – Opoczno Południe. To kolejny element podnoszenia prędkości na CMK. Obiekty będą przystosowane do prędkości przejazdu pociągów powyżej 200 km/h. Szacowana wartość inwestycji to ok. 31 mln zł.

13.08.2018

Pierwsze jazdy na linii obwodowej

W niedzielę po raz pierwszy lokomotywy przejechały z prędkością 80 km/h przez wiadukty na linii obwodowej w Warszawie. To sprawdzanie obiektów, tzw. dynamiczne próby obciążeniowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 196 mln zł szykują dla dobrych podroży linię Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia i wygodne przystanki. W październiku pierwsi pasażerowie pojadą pociągami.

12.08.2018

Banery i plakaty z żółtą naklejką przypominają kierowcom o bezpieczeństwie

O akcji #ŻółtaNaklejkaPLK przypomina ponad 300 dodatkowych banerów i kilka tysięcy plakatów. Ulotki, spoty filmowe i radiowe wykorzystują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., by kierowcy i piesi pamiętali, że dodatkowe informacje na specjalnej naklejce na przejazdach kolejowo-drogowych mogą uratować życie.

10.08.2018

Ruszyła przebudowa stacji Rzeszów Główny

Rozpoczęła się modernizacja stacji Rzeszów Główny za ponad 200 mln zł. To jedna z najważniejszych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w województwie podkarpackim. Pasażerowie zyskają większy komfort podróży z peronów wyposażonych w windy i schody ruchome. Będzie dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni.

10.08.2018

Przebudowa stacji Bytom Bobrek poprawi przewóz towarów na Śląsku

13,5 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na przebudowę urządzeń sterujących i zabezpieczających ruch kolejowy na stacji Bytom Bobrek oraz na przyległych szlakach. Zapewniony zostanie sprawny i bezpieczny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych przez stację oraz wyjazd składów z węglem z bocznic.

09.08.2018

Końcowe prace na trasie Oborniki Wlkp. – Piła zapowiadają krótsze podróże

Od 30 września br. zaplanowany jest powrót pociągów na trasę Oborniki Wlkp. – Piła. W  pierwszych dniach września zakończą się zasadnicze prace na tym odcinku. Po modernizacji, pod koniec 2019 r. podróż między Poznaniem a Piłą będzie trwać około 80 minut zamiast 120 minut. Wartość realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to...

09.08.2018

Będą lepsze podróże między Wągrowcem a Bydgoszczą oraz Poznaniem a Wolsztynem

Skrócenie czasu podróży, wygodne perony, sprawniejszy przewóz towarów oraz większy poziom bezpieczeństwa – to przewidywane efekty kontynuacji prac na liniach Poznań Wschód – Bydgoszcz i Luboń koło Poznania – Wolsztyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy na aktualizację studiów wykonalności.

09.08.2018

Od Skarżyska-Kamiennej do Starachowic budowany nowy tor i perony

Na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie już wymieniony jest jeden tor, montowana jest sieć trakcyjna. Budowane są perony w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.  na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz za 379 mln zł. Po zakończeniu będą lepsze możliwości połączeń pasażerskich. Sprawniej pojadą składy z...

08.08.2018

W Małaszewiczach podróżni korzystają z nowych peronów

Będzie wygodniej na trzech lubelskich stacjach: Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol. Perony na stacji w Małaszewiczach są już gotowe. Postępuje modernizacja linii. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będą szybsze podróże na odcinku Biała Podlaska – Terespol, wygodne stacje i wzrost poziomu bezpieczeństwa. Łączna wartość projektu to ponad 555 mln zł.

08.08.2018

PLK przygotowane na wysokie temperatury

Sieć kolejowa jest przejezdna. 63 pociągi sieciowe i 157 zespołów szybkiego usuwania usterek jest w stałej gotowości do podjęcia działań w przypadku wystąpienia usterek spowodowanych upałami. Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa ponad 1 700 dyżurnych ruchu i dyspozytorów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Są dodatkowe zapasy wody.

07.08.2018

Bezpiecznie pełzają, biegają i fruwają obok i pod torami Rail Baltica

Węże, nietoperze, wilki i jelenie swobodnie przekroczą tory, gdyż PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują specjalne przejścia, przystosowują mosty, sprawdzają wędrówki zwierząt. Tylko na trasie Warszawa – Białystok dodatkowo będzie 26 przepustów i 2 kolejowe mosty dostępne dla wędrówek ssaków, płazów i gadów. Specjalny monitoring pokazuje jak zwierzęta przechodzą przez tory.