Filtrowanie
26.05.2018

#ŻółtaNaklejkaPLK także na 500 kolejowych przejściach dla pieszych

Indywidualny numer i telefony alarmowe na żółtej naklejce zwiększą poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach drogi i toru. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakują łącznie blisko 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych, w tym ponad 500 przejść dla pieszych. Wszystkie skrzyżowania zostaną oznakowane do końca maja, zaawansowanie działań wynosi obecnie ponad 90 %.

25.05.2018

Gdańsk Główny z pierwszymi schodami ruchomymi

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają wygodę korzystania ze stacji Gdańsk Główny. Widać duże zaawansowanie prac. Na peronie nr 2 zamontowano już pierwsze schody ruchome. Dostępność peronu poprawią także dwie windy. Przebudowa stacji Gdańsk Główny zwiększy wygodę w codziennych podróżach mieszkańców miasta i regionu oraz turystów.

24.05.2018

Informacja PLK nt. modyfikacji projektu cennika 2018/2019

Informacja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. nt. modyfikacji projektu cennika na okres obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2018/2019 przedstawionego do zatwierdzenia Prezesowi Urzędu Transportu Kolejowego.

24.05.2018

Nowoczesna zgrzewarka szyn usprawni prace na torach

Prace na torach przyspieszy nowoczesna dwudrogowa zgrzewarka szyn. Dzięki większej mobilności, tj. możliwości poruszania się po torze i drodze maszyna szybciej dojedzie na miejsce prac, co skróci czas napraw. To pierwsza tego typu zgrzewarka, i kolejny nowoczesny sprzęt jaki zasilił Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.

23.05.2018

Stypendia od PLK dla najlepszych studentów Politechniki Krakowskiej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ufundują stypendia najlepszym studentom studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. To kolejne z działań zarządcy infrastruktury, wspierające edukację przyszłych kolejarzy.

23.05.2018

10 czerwca – korekta rozkładu jazdy

W niedzielę, 10 czerwca wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekta rozkładu umożliwi optymalną organizację ruchu kolejowego oraz realizację prac inwestycyjnych. Informacje o zmianach są dostępne na portalpasazera.pl, wkrótce będą dostępne na stacjach. PKP Intercity przygotowało nowe, wakacyjne połączenia do turystycznych miejscowości, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy...

23.05.2018

Wrocław - nowy przystanek kolejowy i wiadukt dla tramwaju

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usprawnią podróże koleją w aglomeracji wrocławskiej. Mieszkańcy Wrocławia zyskają lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowego przystanku Wrocław Szczepin. Rozbudowa wiaduktu nad ul. Długą zapewni lepszy i zintegrowany system komunikacji w mieście.

22.05.2018

Infokioski – coraz więcej informacji dla pasażerów kolei

Wygodny dostęp do informacji o rozkładzie jazdy, dokładna informacja o najbliższych odjazdach i przyjazdach pociągów – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki infokioskom ułatwiają pasażerom podróże. Nowe urządzenia już służą podróżnym na peronach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie Stradom, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne będą dla podróżnych w Warszawie.

21.05.2018

PLK planują budowę nowych torów do Trójmiasta

Możliwość uruchomienia większej liczby pociągów do Trójmiasta i lepsza dostępność do portu w Gdańsku – to efekty planowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na szlaku Tczew – Gdańsk Główny w ramach nowej perspektywy. Dzięki nowym torom transport koleją stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

21.05.2018

PLK szykują lepsze przewozy towarów ze Śląska na Pomorze

Sprawny przewóz towarów na trasie Wyczerpy - Chorzew Siemkowice zapewni nowa sieć trakcyjna na 47 km linii. Zadanie to uzupełni prowadzoną obecnie rewitalizację. Trwa już wymiana torów, urządzeń sterowania ruchem oraz przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych. Prace zapewnią lepsze połączenie Śląska z portami na północy kraju. Całkowita wartość projektu to 200 mln zł.    

18.05.2018

Odnowiona stacja Stalowa Wola Rozwadów zwiększy komfort podróżnych

W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczną kolejny etap przebudowy stacji Stalowa Wola Rozwadów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują przebudowę stacji. Zarządca infrastruktury sukcesywnie buduje kolejne tory i wymienia rozjazdy. Montowana jest nowa sieć trakcyjna. Wkrótce roboty przeniosą się na drugą część stacji. Inwestycja w Stalowej Woli odbywa się w ramach modernizacji i...

17.05.2018

Przyspieszą pociągi z Łodzi do Kutna

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A przygotowują się do modernizacji linii kolejowej z Łodzi do Kutna (nr 16). Ogłoszony został przetarg na prace między Ozorkowem a Łęczycą. Inwestycja poprawi dostęp koleją do Łodzi z kierunku północnego. Pociągi pasażerskie przyspieszą do 120 km/h. Na stacjach zostaną wybudowane nowe perony przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja pozwoli na...

16.05.2018

Wygodniej na 7 stacjach i szybciej koleją do Zakopanego

Podróżni zyskają lepszą obsługę na 7 stacjach i przystankach między Suchą Beskidzką a Chabówką. Będą przebudowane tory, mosty, nowe urządzenia oraz zwiększony poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły szacowany na ćwierć miliarda zł przetarg na linię Sucha Beskidzka – Chabówka.

16.05.2018

90% przejazdów już z żółtymi naklejkami PLK

Do końca maja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umieszczą na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych żółte naklejki z indywidualnym numerem skrzyżowania i numerami alarmowymi. Dodatkowa i precyzyjna informacja o lokalizacji przejazdu i szybkie łącze z operatorem nr 112 zwiększają bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów.

15.05.2018

PLK uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polska kolej w 2023 roku, porty morskie, transport intermodalny, realizacja inwestycji – to tematy omawiane m.in. przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). PLK po raz kolejny są uczestnikiem tego najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej, które odbywa się w Katowicach.