Filtrowanie
24.11.2020

Planowo rozpoczyna się II etap Kolei Plus

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2028 roku. 79 zgłoszonych propozycji spełnia kryteria i cele Programu i może być zakwalifikowanych do II etapu naboru. Teraz zadaniem samorządów będzie m.in. opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych projektów...

23.11.2020

Projekt szybszej kolei z Wrocławia przez Jelcz do Opola

Za blisko 24 mln zł będą wykonane projekty dla przyszłych prac na linii kolejowej  Wrocław – Opole przez Siechnice, Jelcz, Popielów (C-E 30). Trasa będzie zaplanowana tak, by były sprawniejsze podróże oraz efektywniejszy transport towarów koleją. Przyszła inwestycja odciąży ruch na kolejowej magistrali, łączącej Wrocław z Opolem przez Brzeg.

20.11.2020

Bliżej budowy bezkolizyjnego skrzyżowania w Terespolu

Inwestycja na linii Warszawa – Terespol zapewni bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawni komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą, który przygotuje dokumentację przedprojektową dla nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w Terespolu na linii kolejowej i drodze wojewódzkiej w kierunku Siedlec.

19.11.2020

Kolej wróci do Łomży – jest umowa na dokumentację projektową

Po latach możliwa będzie podróż koleją na trasie Śniadowo – Łomża. Zwiększy się dostępność komunikacyjna mieszkańców, którzy zyskają dogodne połączenia pociągiem do Białegostoku i Warszawy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 3 mln zł na dokumentację projektową remontu linii ze Śniadowa do Łomży. Zadanie jest dofinansowane z RPO Województwa Podlaskiego.

18.11.2020

PLK aktywnym uczestnikiem X Kongresu Kolejowego

Realizacja inwestycji i funkcjonowanie systemu kolejowego w sytuacji pandemii, współpraca z branżą budowlaną, rola kolei jako ekologicznego środka transportu w budowaniu wzrostu gospodarczego – to tematy omawiane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podczas X Kongresu Kolejowego.

17.11.2020

Przebudowa wiaduktu koło Inowrocławia - sprawniejszy przejazd pociągów

Przebudowany wiadukt kolejowy koło Inowrocławia zapewnił sprawny przejazd pociągów. Składy towarowe m.in. ze Śląska do portów Trójmiasta szybciej i bezpieczniej kursują między Mimowolą a Jaksicami z ominięciem linii w centrum miasta. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 2,5 mln zł to kolejne prace, które zwiększyły możliwości przyjaznych środowisku kolejowych przewozów towarowych w...

17.11.2020

Śląskie. Bezpieczniej na 60 przejazdach kolejowo-drogowych

Na 53 przejazdach w województwie śląskim w bieżącym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Rogatki, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, nowa nawierzchnia skrzyżowań powstały dzięki modernizacji linii kolejowych i tzw. programowi przejazdowemu. Do końca roku prace obejmą jeszcze 8 przejazdów. Zadania współfinansowane są m.in. ze środków...

16.11.2020

Łódzkie: na półmetku budowa 2 wiaduktów na CMK

Budowa bezkolizyjnych skrzyżowań na Centralnej Magistrali Kolejowej przygotowuje linię do przejazdu pociągów z prędkością do 250 km/h. Dwa nowe wiadukty drogowe będą nad szybką trasą kolejową w woj. łódzkim. Bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w połowie 2021 r. PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeznaczyły na inwestycję ponad 57 mln zł netto ze środków...

13.11.2020

Nowy peron w Niemojkach - na trasie Siedlce – Czeremcha

Z Niemojek na trasie Siedlce – Czeremcha wygodniejsze będą podróże koleją. Do pociągów wygodniej wsiądą osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę przebudowę peronu.

13.11.2020

Gdynia Port - układane są nowe tory, zwiększy się przewóz towarów

W gdyńskim porcie rozpoczął się kolejny etap prac, budowa nowych torów. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy się sprawność kolejowych przewozów oraz ilość transportowanych ładunków. To korzyść dla gospodarki i środowiska. Projekt za ponad 1,5 mld zł netto współfinansowany jest ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

12.11.2020

Rewitalizacja trasy Wadowice – Andrychów z unijnym dofinansowaniem 104 mln zł

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A podpisały umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego o współfinansowaniu projektu rewitalizacji linii nr 117 na odcinku Wadowice – Andrychów wraz z budową mijanki w Barwałdzie Średnim w ramach RPO Województwa Małopolskiego. Efektem inwestycji za ponad 129 mln zł będzie dostępniejsza kolej oraz wygodniejsze i sprawniejsze podróże w regionie.

10.11.2020

Rawicz – podróże z nowych peronów w stronę Wrocławia i Poznania

Podróżni w Rawiczu mogą już korzystać z nowych peronów, wind i przejścia pod torami. W listopadzie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają komfort obsługi na kolejnych stacjach linii Poznań – Wrocław na odcinku Czempiń – granica woj. dolnośląskiego. Inwestycja obejmuje m.in. tory, sieć trakcyjną oraz urządzenia sterowania. Projekt za 1,5 mld zł jest współfinansowany z instrumentu UE „Łącząc...

09.11.2020

Wielkopolska – w Plewiskach bezpieczniej pojedziemy nad torami

Bezkolizyjne skrzyżowanie w Plewiskach koło Poznania zwiększy bezpieczeństwo na torach i drodze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. we współpracy z gminą Komorniki wybudują wiadukt drogowy. Inwestycja warta ok. 18,5 mln zł będzie realizowana przy udziale środków unijnego programu POIiŚ.

06.11.2020

Nowe mosty i tory między Opolem Groszowicami a Opolem Zachodnim

Sprawniejszy przejazd przez Opole zapewni przebudowa linii oraz mostów na odcinku Opole Zachodnie – Opole Groszowice. Dla podróżnych będzie dodatkowy peron na stacji Opole Główne. PLK podpisały umowę za 275 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z instrumentu Łącząc Europę CEF.

06.11.2020

Bliżej podróży z nowej Warszawy Głównej

Na budowie Warszawy Głównej stanęły konstrukcje kładki, która nad torami połączy miasto. Powstają perony i wiadukt kolejowy nad linią średnicową. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy możliwości warszawskiego węzła kolejowego i rozszerzy ofertę podróży. Projekt za 87 mln zł, ubiega się o współfinansowanie ze środków unijnych.