Filtrowanie
19.05.2017

Kobyłka, Jasienica, Łochów i Topór – bezkolizyjnie z koleją

Lepsza komunikacja w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze, mniej korków, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. To korzyści z budowy pięciu bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy warte ponad 62 mln zł netto na budowę wiaduktów i tuneli. 

18.05.2017

Wypadek dla bezpieczeństwa. Stop przed każdym przejazdem!

5 tysięcy przeszkolonych dzieci, warsztaty z instruktorami nauki jazdy, filmy na portalach społecznościowych - to kampania Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przez informacje na plakatach, ulotkach, w spotach radiowych i telewizyjnych chcą ograniczyć liczbę wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Również symulacja wypadku auta z pociągiem na...

17.05.2017

Opoczno Południe drugi peron, szybszy tor

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą blisko 55 mln zł na rozbudowę stacji Opoczno Południe. Podróżni będą korzystać z dwóch peronów. Nowa nastawnia i nowoczesne urządzenia pozwolą na szybszy i sprawniejszy przejazd pociągów. 

15.05.2017

Nowe wiadukty i perony na trasie Kraków – Krzeszowice

Kraków - dobre tempo prac przy wiaduktach na linii E 30 do Katowic. Rośnie nowy przystanek Kraków Bronowice. Będzie poprawa komunikacji przy ul. Zielony Most. Prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Kraków Główny Towarowy – Krzeszowice warte są ponad pół miliarda zł. 

12.05.2017

Szybciej pociągiem z Grudziądza i Kwidzyna do Malborka

 

Będzie bardziej atrakcyjny czas przejazdu i komfortowa obsługa pasażerów na trasie Gardeja – Malbork. Lepsze połączenia kolejowe otrzymają mieszkańcy woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą 212 mln zł na realizację projektu z RPO Województwa Pomorskiego na linii Gardeja – Malbork.

11.05.2017

PLK obecne na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Realizacja inwestycji na kolei, wykorzystanie unijnych funduszy, współpraca z wykonawcami – to tematy dzisiejszej dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są aktywnym uczestnikiem największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. EEC już po raz dziewiąty odbywa się w Katowicach.

10.05.2017

Ponad 110 mln zł wzmocni transport towarów magistralą Węglową

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo – to oczekiwane efekty prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na północnym szlaku magistrali Węglowej. Zarządca infrastruktury podpisał 9 maja kolejną umowę na przebudowę odcinka między Nową Wsią Wielką a Maksymilianowem. Na zadanie przeznaczył ok. 60 mln złotych. 

08.05.2017

Warszawa Główna znów dla podróżnych

Możliwość obsługi pociągów jadących do Warszawy od strony zachodniej, wygodny węzeł komunikacyjny, łączący różne środki transportu, sprawna organizacja ruchu na czas przebudowy linii średnicowej – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę nieczynnej stacji Warszawa Główna Osobowa. Warta ponad 60 mln zł netto inwestycja zostanie zrealizowana do 2020 roku. 

08.05.2017

Szczecin Główny – będą windy i nowe przejście

Bardziej funkcjonalna, całkowicie pozbawiona barier architektonicznych, jeszcze lepiej przygotowana do obsługi pasażerów – taka będzie stacja Szczecin Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. za ponad 50 mln zł poprawią komfort obsługi pasażerów. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

06.05.2017

Lepsza podróż pociągiem z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy

Małopolskie atrakcje turystyczne na południu województwa w okolicach Nowego Sącza, Krynicy i Muszyny będą bardziej dostępne. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 50 mln zł ułatwią podróże z Tarnowa w stronę Muszyny, poprawią jakość trasy, obsługę podróżnych oraz bezpieczeństwo ruchu kolejowego. 

05.05.2017

Nowoczesne stacje i nowe wiadukty między Poznaniem a Lesznem

Efektem podpisanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowy za 395 mln zł będzie lepsza obsługa pasażerów na stacjach, krótszy czas przejazdu pociągiem z Poznania do Leszna i Wrocławia oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Modernizacja obejmie odcinek Czempiń – Leszno.

04.05.2017

PLK buduje w Łochowie bezkolizyjne przejazdy przez tory

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Łochowie to rozwiązania eliminujące korki na drogach i zwiększające poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz kierowców i pieszych. Zarządca infrastruktury podpisał dziś umowę wartą 27 mln zł brutto na budowę w Łochowie tunelu pod torami. W mieście będzie jeszcze przejście i wiadukt.

02.05.2017

Wystawa w wagonie, urządzenia do muzeum

Dzięki współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z samorządami, szkołami i jednostkami kulturalno-oświatowymi wysłużony tabor oraz elementy infrastruktury kolejowej zyskują drugie życie. Odnowione wagony będą salami ekspozycyjnymi, urządzenia z nastawni przypomną dawną kolej.

02.05.2017

Samoloty z Biało-Czerwoną i kolejowy most w Warszawie

Dwa samoloty 2 maja „rozwinęły” polską flagę na moście kolejowym w Warszawie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w wyjątkowy sposób włączyły się w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

28.04.2017

Zaplanuj kolejową majówkę z Portalem Pasażera

Aktualna i szybka informacja przed i na czas podróży, także w języku angielskim – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają do planowania wycieczek poprzez portalpasazera.pl. Popularna wyszukiwarka połączeń kolejowych działa na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej lub przy użyciu Facebook'a.