Filtrowanie
13.09.2017

Podsumowanie akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”

Wczoraj na dworcu Gdynia Główna odbyła się ostatnia odsłona trzymiesięcznej, wakacyjnej akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”. W ramach programu przed wybranymi 10 dworcami można było oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Wśród organizatorów akcji znalazły się Fundacja Grupy PKP i spółki Grupy PKP.

13.09.2017

Gdańsk Główny - ruszyła modernizacja peronów

Przebudowa peronu, demontaż torów, sieci trakcyjnej, wiaty – ruszyły prace na stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 62 mln zł kompleksowo zmodernizują perony oraz przejścia podziemne. Będą windy i schody ruchome. Stacja będzie przyjazna dla wszystkich podróżujących.

12.09.2017

Lubuskie. Ponad 150 mln zł na lepsze podróże między Drzeńskiem a Kostrzynem

Szybszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów oraz lepsze warunki dla transportu towarów umożliwi kolejny przebudowany odcinek Nadodrzanki w województwie lubuskim. Roboty obejmą około 38 km toru. Wzrośnie komfort podróży na 5 stacjach i przystankach. Szacunkowa wartość planowanych prac to ponad 150 mln zł.

11.09.2017

Bliżej poprawy połączeń kolejowych na trasie Padew – Stalowa Wola

Poprawa komunikacji w południowo-wschodniej Polsce, skrócenie czasu przejazdu pociągów, budowa 3 nowych przystanków, lepsza obsługa na stacjach i przystankach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do przebudowy 66 - kilometrowej trasy Stalowa Wola – Tarnobrzeg / Sandomierz – Ocice / Padew. Ogłoszony jest prze-targ na dokumentację projektową dla inwestycji szacowanej na ponad 330 mln...

11.09.2017

Przygotowanie sieci kolejowej do zmian klimatu

Dobre przygotowanie sieci kolejowej do zmieniającego się klimatu umożliwi zlecona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ekspertyza. Dokument określi ewentualne kierunki i zakresy działań potrzebne dla dobrego utrzymania linii, sprawnego przejazdu pociągów i prowadzenia inwestycji. Ekspertyza będzie gotowa w 2018 r.

07.09.2017

Ku dobrym podróżom Szczecinek – Słupsk – Ustka

Wymienione szyny i podkłady, porządkowane tereny wzdłuż linii kolejowej – zgodnie z planem trwają prace na linii granica województwa – Słupsk – Ustka. Przebudowa umożliwi skrócenie o 12 minut czasu przejazdu pomiędzy Szczecinkiem a Słupskiem oraz zapewni większy komfort na 22 peronach. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta ponad 200 mln zł zakończy się w 2019 roku.

07.09.2017

Będzie krótsza podróż z Poznania do Szczecina

Krótszy czas podróży, wyższy poziom bezpieczeństwa, 8 komfortowych stacji i przystanków z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz sprawniejszy przewóz towarów, to główne efekty przebudowy linii z Poznania do Szczecina. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od czerwca 2017 r. wymieniają już tory na odcinku Słonice - Szczecin Dąbie. Realizacja pierwszego zadania minęła półmetek. Koszt tych prac...

05.09.2017

200 km/h w Idzikowicach – PLK kontynuują inwestycje na CMK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację stacji węzłowej w Idzikowicach na Centralnej Magistrali Kolejowej. Dzięki inwestycji szacowanej na ok. 120 mln zł pociągi pojadą tam z prędkością nawet ponad 200 km/h. To kolejny etap modernizacji CMK. W tym roku PLK prowadzą prace na odcinku Idzikowice – Włoszczowa/Knapówka o wartości 162 mln zł. 

04.09.2017

Przyszli kolejarze rozpoczęli edukację

Wsparcie finansowe, organizacja praktyk, doposażanie pracowni dydaktycznych – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują w edukację przyszłych kolejarzy. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z 35 szkołami. Tylko w ubiegłym roku PLK wypłaciły uczniom kierunków kolejowych stypendia w wysokości ponad 1 mln zł. 

03.09.2017

Niedziela 3 września korekta rozkładu jazdy

Korekta wprowadzona w niedzielę 3 września będzie obowiązywała do 14 października. Plakaty z informacją o połączeniach są na stacjach, dworcach oraz w Internecie. Celem korekty jest zapewnienie maksymalnie sprawnej organizacji ruchu podczas kolejnych etapów modernizacji i remontów linii. Od wrześniowej korekty PKP Intercity przygotowało nowe połączenia do Ełku i Zakopanego. 

01.09.2017

Stare Bojanowo – Kościan – od września rusza modernizacja

Skrócenie czasu przejazdu, unowocześnienie stacji kolejowych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie podróżującym wyższego komfortu – to tylko niektóre z planowanych efektów prac na linii E59 Poznań - Wrocław. We wrześniu rozpoczyna się modernizacja odcinka Stare Bojanowo - Kościan.

01.09.2017

Będzie szybciej na Węglówce

Na poprawę trasy Bytom - Zduńska Wola Karsznice do 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą 84 mln zł. We wrześniu na Węglówce kończy się przebudowa na odcinku Kłobuck - Miedźno. Odnowa toru, mostu i wiaduktów usprawni przejazd pociągów, które przyśpieszą do 120 km/h. Poprawi się bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo–drogowych.

30.08.2017

Bezpieczniej na torach między Dębicą a Rzeszowem

1 września w Sędziszowie Małopolskim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otwierają nowy wiadukt - bezkolizyjne połączenie drogowe. Obiekt przygotowany w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków – Rzeszów zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i usprawni komunikację. Podobne korzyści zapewni nowy obiekt w Dębicy.

29.08.2017

Kolejny etap prac na linii kolejowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice

Korekta rozkładu jazdy od 3 września zapewni kursowanie pociągów oraz rozpoczęcie kolejnej fazy prac na linii kolejowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice. Zmiany uwzględniają optymalną organizację komunikacji dla kierowców i podróżnych. Przebudowane wiadukty to sprawniejsze podróże koleją i lepsza organizacja ruchu drogowego. Projekt wart miliard złotych zapewni także nowe przystanki Kraków...

28.08.2017

140 mln zł na lepsze podróże na Podlasiu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś w Białymstoku dwie umowy z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia o łącznej wartości ponad 140 mln zł. Będą lepsze podróże na Podlasiu. Zmienią się trasy między Lewkami a Hajnówką oraz Białymstokiem a Bielskiem Podlaskim. W Hajnówce i Bielsku Podlaskim oraz na innych stacjach i przystankach podróżni zyskają lepszą obsługę na nowych peronach.