Filtrowanie
18.10.2017

Od wtorku z Mosiny do Poznania można jechać nowym wiaduktem w Łęczycy

Koniec korków i objazdów na ważnej trasie z Mosiny do Poznania. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. we wtorek 17 października włączyły do ruchu nowoczesny węzeł komunikacyjny w Łęczycy.

17.10.2017

Ćwierć miliarda zł na zwiększenie bezpieczeństwa na 182 przejazdach kolejowych

Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz likwidacja ograniczeń prędkości - to efekty modernizacji 182 przejazdów kolejowo – drogowych w całym kraju. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowy na realizację prac w ramach projektu wartego 256,7 mln zł. 

17.10.2017

Olsztyn – kolej wzmocni miejską komunikację

Cztery nowe przystanki w mieście i dodatkowe przejście pod torami, to zakładane efekty rewitalizacji linii kolejowej z Olsztyna do Gutkowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji przedprojektowej. Realizacja inwestycji umożliwi uruchomienie w stolicy województwa tzw. kolei aglomeracyjnej.

16.10.2017

Zielona Góra – bezpieczniej i wygodniej ze stacji do miasta

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za prawie 8 mln zł przebudują tunel w stacji Zielona Góra. Inwestycja zapewni mieszkańcom i podróżnym wygodne i bezpieczne przejście między stacją i miastem. Przedsięwzięcie jest częścią projektu, poprawiającego obsługę na stacji i system komunikacji w mieście, realizowanego wspólnie z miastem Zielona Góra.

14.10.2017

Nowe wiadukty i perony w Warszawie

Trwają intensywne prace na warszawskiej linii obwodowej. Rosną nowe perony, 
a nad stołecznymi ulicami widać już konstrukcje nowych wiaduktów. Wszystkie prace
 PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są tak organizowane, aby w jak najmniejszym stopniu odczuwali je mieszkańcy. 

13.10.2017

Bezpiecznie na przejazdach - nie tylko w październiku

Ponad 100 spotkań w szkołach, gry edukacyjne i zaangażowanie w social mediach – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą akcję „Październik miesiącem edukacji”. Wspólne działania ze Strażą Ochrony Kolei to integralna część kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Kształtowane są odpowiedzialne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

12.10.2017

Pociągi przyśpieszą na trasie z Malborka do Grudziądza

Rozpoczęły się prace, które zapewnią atrakcyjny czas przejazdu i komfortową obsługę na 9 stacjach i przystankach na trasie z Malborka do Grudziądza. Realizacja projektu za 212 mln zł zakończy się jesienią 2019 roku. Z dobrych podróży skorzystają m.in. mieszkańcy woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

12.10.2017

Październikowa korekta rozkładu jazdy

W niedzielę, 15 października, wprowadzona zostanie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy. Zmiany związane są z zapewnieniem sprawnego kursowania pociągów w trakcie prowadzonych przez PLK modernizacji i remontów linii kolejowych. Wraz ze zmianami PKP Intercity uruchomi nowe połączenie na trasie Łódź – Warszawa. Informacje o korekcie są dostępne na stacjach i przystankach oraz na stronie portal...

11.10.2017

Kobyłka – bezkolizyjne skrzyżowania ułatwią komunikację

Nowy tunel i wiadukt drogowy nad torami zapewnią lepszą komunikację w Kobyłce. Inwestycja kolejowa podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy dzielnicami miasta, leżącymi wzdłuż linii Warszawa – Białystok. Takie rozwiązania PLK wpisują w obecne modernizacje linii kolejowych.

10.10.2017

Szybciej na Mazury i Podlasie dzięki modernizacji linii Korsze – Ełk

O pół godziny krócej z Olsztyna do Ełku przez Korsze, lepszy dostęp do pociągów, wygodniejsza obsługa na stacjach i przystankach oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – to efekty planowanej modernizacji i elektryfikacji linii z Korsz do Ełku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji i nadzór. Inwestycja szacowana na pół miliarda złotych zakończy się w...

09.10.2017

Innowacyjna kolej – NCBR i PLK ogłaszają konkurs na projekty badawczo-rozwojowe

Nowoczesny system transportu kolejowego na obszarze Polski, szybsze i bardziej ekologiczne podróże, innowacyjne systemy informatyczne, wykorzystanie najnowszych rozwiązań i technologii. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą 50 mln złotych na realizację najlepszych projektów badawczo-rozwojowych służących polskiej kolei. 30 października ruszy nabór...

06.10.2017

Komfortowe perony i krótsze podróże w świętokrzyskim

Krótszy czas przejazdu pociągiem w regionie, lepiej wyposażone perony, bezpieczne podróże na 118 km linii Skarżysko - Kamienna – Kozłów zapewni modernizacja. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 14 mln zł na przygotowanie dokumentacji projektowej. To krok do inwestycji oszacowanej na blisko 500 mln zł.

05.10.2017

PLK inwestują w kolejowe szkolnictwo

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisują kolejne umowy stypendialne z uczniami kolejowych kierunków szkół ponadgimnazjalnych. Dziś do grona stypendystów dołączyło dziewięciu uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej. PLK od siedmiu lat współpracują ze szkołami kształcącymi kolejarzy. Stypendia w 28 placówkach otrzymuje około 300 uczniów. Dzięki temu już...

04.10.2017

Inwestycje kolejowe w Krakowie postępują planowo

Organizacja ruchu przyjęta na kolejowych inwestycjach w Krakowie jest przestrzegana. Prace prowadzone są w formule uzgodnionej i zaakceptowanej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Rozwiązania organizacji ruchu drogowego na ul. Grzegórzeckiej były dodatkowo przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsultowane z Radą Dzielnicy Grzegórzki i na wrześniowych spotkaniach z...

04.10.2017

Kolej przyspiesza z Kędzierzyna Koźla do granicy w Chałupkach

Poprawa oferty przewozowej oraz sprawniejszy przewóz towarów przez granicę w Chałupkach to efekty prowadzonych właśnie prac na śląskiej linii kolejowej na odcinkach Bierawa – Nędza i Racibórz – Krzyżanowice. Na inwestycji zyskają pasażerowie dla których PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują 3 stacje – Nędza, Kuźnia Raciborska i Dziergowice oraz przystanek osobowy Tworków.