Filtrowanie
07.12.2016

Nowy most kolejowy Bielawa Dolna – Horka usprawni transport towarów

Nowy most kolejowy Bielawa Dolna – Horka na międzynarodowej trasie z Polski do Niemiec od 11 grudnia zapewni dwa razy szybszy przejazd większej liczbie pociągów i możliwość transportu cięższych ładunków. Inwestycja warta 23 mln zł istotnie poprawi jakość połączeń Wschód - Zachód. 

05.12.2016

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże na trasie z Warszawy do Białegostoku. PLK wybudują nowe wiadukty i tunele

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym – takie korzyści przyniesie budowa bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg na budowę wiaduktów i tuneli w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze. 

02.12.2016

Pierwsze pociągi na stacji Łódź Fabryczna

Ponad 60 jazd testowych w dzień i w nocy wykonali już przewoźnicy na nowej podziemnej stacji Łódź Fabryczna. Szczegółowe kontrole przeszły systemy i ponad 150 urządzeń odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uczestniczą w odbiorach i ostatnich testach torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń. One zagwarantują dobre podróże z centrum Łodzi.

...

01.12.2016

W Piasecznie od grudnia z nowego peronu

Na linii między Warszawą Okęciem a Czachówkiem trwają intensywne prace budowlane. Od połowy grudnia z nowego peronu w Piasecznie będą mogli korzystać pasażerowie. Modernizacja właśnie minęła swój półmetek. Efektem inwestycji wartej 460 milionów złotych będzie szybsza i wygodniejsza podróż oraz nowoczesna i przyjazna także dla osób niepełnosprawnych infrastruktura pasażerska. Zakończenie całości...

30.11.2016

Będzie krótsza podróż pociągiem ze Szczecinka do Runowa

Projekt szacowany na 177 mln zł z RPO województwa zachodniopomorskiego zapewni lepsze podróże i przewóz towarów pomiędzy Szczecinkiem a Runowem Pomorskim i w okolice Drawska Pomorskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły już przetarg na rewitalizację linii (nr 210).

29.11.2016

Rembertów i Wesoła bez szlabanów

Trzy bezkolizyjne przejazdy przez tory kolejowe powstaną w Rembertowie i Wesołej dzięki porozumieniu Miasta Stołecznego Warszawy i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Będzie bezpieczniej, a kierowcy zyskają lepsze połączenie pomiędzy dzielnicami, rozdzielonymi torami.

28.11.2016

Kolej otwiera Łódź. Około 2 mld zł na budowę tunelu średnicowego

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę tunelu łączącego Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieńcem. Mieszkańcy zyskają dwa nowe przystanki. Pociągi dalekobieżne pojadą przez ścisłe centrum. Dworzec Łódź Fabryczna i tunel średnicowy tworzą nowe możliwości Łódzkiego Węzła Kolejowego. 

25.11.2016

Porozumienie PLK i Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla rozwoju kolei

Szybkie i sprawne połączenia pasażerskie, odnowione perony na stacjach i przystankach, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują linię Gutkowo – Braniewo. Środki w ponad 80 proc. pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Dziś PLK i marszałek...

22.11.2016

PLK największym beneficjentem środków z programu CEF

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są największym beneficjentem środków unijnych z instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Na realizację 10 inwestycji z drugiego naboru CEF, otrzymały 1,6 mld euro. Na liście dofinansowanych projektów znalazły się m.in. modernizacja linii na Śląsku, w Krakowie i infrastruktura w portach Trójmiasta, Szczecina i Świnoujścia. 

22.11.2016

CEF – nowa perspektywa też dla kolei międzyaglomeracyjnej w województwach mazowieckim i podlaskim

Wygodne i nowoczesne perony, krótszy czas podróży, większa liczba połączeń oraz poprawa bezpieczeństwa, to tylko niektóre z efektów planowanych inwestycji kolejowych w województwach mazowieckim i podlaskim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały środki z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej „Łącząc Europę” na 17 projektów w całej Polsce. Dla województw mazowieckiego i podlaskiego...

22.11.2016

SOK skuteczniej chroni w nocy

Nowoczesne noktowizory Straży Ochrony Kolei zapewniły lepszą ochronę terenów kolejowych. Z odległości kilkuset metrów funkcjonariusze mogą zapobiegać m.in. kradzieżom oraz skuteczniej dbać o bezpieczeństwo podróżnych. Noktowizory zostały już użyte w ponad 5 tysiącach nocnych patroli.

21.11.2016

PLK srebrnym finalistą w konkursie Projekty Infrastrukturalne 2016

Projekt PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znalazł się w gronie najlepiej zarządzanych projektów w konkursie Polish Project Excellence Award. Inwestycja „Polepszenie jakości usług przewozowych poprzez poprawę stanu technicznego linii kolejowych nr 61 i 700 na odcinku Częstochowa - Fosowskie” zajęła drugie miejsce w kategorii projektów infrastrukturalnych.

21.11.2016

Krótsza podróż i 20 wygodniejszych przystanków między Szczecinkiem a Ustką

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na rewitalizację linii Szczecinek Ustka. Postępowanie obejmuje projekt z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego o wartości ok. 200 mln zł, oraz zadanie ze środków budżetowych. Przedsięwzięcie usprawni system komunikacji kolejowej nie tylko w regionie.

18.11.2016

CEF – nowa perspektywa dla kolei aglomeracyjnej w woj. małopolskim

Krótszy czas podróży, poprawa bezpieczeństwa, sprawniejszy przejazd pociągów aglomeracyjnych i dalekobieżnych - to niektóre z efektów kolejowych inwestycji w Małopolsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały ponad 13 mld zł z nowego instrumentu finansowego „Łącząc Europę” na 17 projektów w Polsce. W województwie małopolskim wykorzystanych będzie ponad 3 mld zł na odcinki linii E30: Kraków...

18.11.2016

Pół miliarda złotych na lepsze podróże Wiedenką

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg, którego efektem będą jeszcze lepsze połączenia kolejowe z Warszawy do Koluszek, Łodzi, Częstochowy, Katowic i Wrocławia. Podróżni zyskają lepszą obsługę na 10 stacjach i przystankach. Modernizacja trasy Częstochowa – Zawiercie, ostatniego odcinka Wiedenki - linii nr 1, szacowana jest na pół miliarda złotych.