Filtrowanie
21.02.2017

Komfortowy przystanek w Międzyzdrojach

Wygodne perony z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz nowy wizualny i głosowy system informacji pasażerskiej jeszcze w 2017 r. usprawnią obsługę pasażerów przyjeżdżających do uzdrowiska. To zakładany efekt przetargu na remont przystanku Międzyzdroje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dostosowują stacje i przystanki do potrzeb podróżnych.

18.02.2017

Nowe możliwości kolei na Dolnym Śląsku - elektryfikacja linii Węgliniec - Zgorzelec

Skrócenie czasu przejazdu oraz lepsze warunki dla przewozów pasażerskich i towarowych na Dolnym Śląsku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. Szacowana wartość inwestycji to 70 mln zł.

17.02.2017

Warszawa. Nowe przystanki dzięki przebudowie linii obwodowej

Za rok lepsze podróże koleją w Warszawie zapewnią dwa nowe i trzy przebudowane przystanki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują tory, wiadukty i urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska. Dziś podpisano wartą ponad 196 mln zł brutto umowę na remont linii obwodowej w Warszawie.

16.02.2017

W Łochowie trzy bezkolizyjne przejścia usprawnią komunikację

Modernizacja linii kolejowej zapewni miastu sprawniejszą komunikację. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 4,5 mln zł umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. W mieście będą jeszcze wybudowane dwa bezkolizyjne obiekty. To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego.

16.02.2017

Sprawniejsze ratownictwo techniczne PLK

Szósty specjalistyczny pociąg jeszcze w tym roku wzmocni kolejowe ratownictwo techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Pojazd posiada warsztat i żuraw. Dzięki dodatkowym urządzeniom umożliwi także wycinanie gałęzi, odśnieżanie i holowanie uszkodzonego składu. W lutym PLK podpisały umowę na dostawę specjalistycznego pociągu wartego 4,5 mln zł.

14.02.2017

Bezpieczniejsze przejazdy kolejowe na lokalnych drogach

Przybywa sygnalizacji i rogatek na przejazdach kolejowo-drogowych. Lepiej będą zabezpieczone lokalne drogi do przejazdów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oceniły współpracę z gminami i miastami, które odpowiadają za oznakowanie lokalnych dróg do prawie 2600 przejazdów. 

10.02.2017

Legnica – Lubin - Rudna - nowe możliwości kolei

Przywrócenie połączeń pasażerskich z Legnicy do Lubina i Rudnej oraz sprawny transport towarów - to planowane efekty rewitalizacji 40 km linii kolejowej Legnica – Rudna Gwizdanów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg. Zakończenie prac przewidziano w 2020 r. 

09.02.2017

PLK aplikują w III konkursie CEF

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. złożyły 5 projektów w III konkursie CEF (Connecting Europe Facility) „Łącząc Europę”. Nabór wniosków trwał do 7 lutego 2017 r. 

09.02.2017

Krótsze podróże z Kutna do Torunia

O ok. 15 minut krócej na trasie Bydgoszcz – Toruń – Kutno, wyższy komfort na stacjach i przystankach, większe bezpieczeństwo podróży - takie będą efekty modernizacji linii Kutno – Toruń. Remont wpłynie także na lepsze i szybsze połączenia Kujaw z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na inwestycje planują przeznaczyć 250 mln zł. 

08.02.2017

Sprawniejsza podróż przez Podkarpacie

Perony w Przeworsku i Przemyślu Zasanie będą wygodniejsze dla podróżnych. Lepsze podróże zapewnią odnawiane tory i wiadukty na trasie Rzeszów – Przemyśl. W 2017 r.  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają na tej trasie prace za 33 mln zł.

07.02.2017

Dobre relacje Wielkopolska – Dolny Śląsk

Stacje: Luboń, Mosina, Czempiń dostosowane do potrzeb pasażerów. Krótszy czas podróży na trasach regionalnych i z Poznania do Wrocławia oraz bezkolizyjne skrzyżowania z drogami – to efekty modernizacji linii Poznań - Czempiń. Zaawansowanie prac przekroczyło 85%. Prace zakończą się przed wakacjami.

07.02.2017

Magistrala węglowa także dla pasażera

Wygodniejsze perony, nowy przystanek osobowy i sprawniejszy przewóz towarów – to efekty prac na magistrali węglowej na odcinku między Nową Wsią Wielką a Tczewem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują wydać na modernizację trasy ok. 70 mln zł.

06.02.2017

100 mln zł na lepszy przewóz towarów w rejonie Bydgoszczy

Sprawniej pojadą towary w kierunku gdyńskiego portu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą przepustowość linii i zapewnią bezpieczniejszy przewóz ładunków pomiędzy Nową Wsią Wielką a Maksymilianowem. To już kolejne zadanie PLK realizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  

03.02.2017

Warszawa Zachodnia – nowa, bardziej funkcjonalna i wygodna

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do kompleksowej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. Będzie bardziej funkcjonalna, pozbawiona barier architektonicznych, przygotowana do lepszej obsługi pasażerów. Koncepcję nowej Zachodniej niebawem poznają warszawiacy.

01.02.2017

Nowe perony i sprawna podróż na odcinku Warszawa Rembertów – Wołomin

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A kontynuują modernizację odcinka Warszawa Rembertów – Wołomin na linii Rail Baltica. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych stacji i przystanków. W drugiej połowie roku sprawną i bezpieczną przeprawę przez tory zapewnią trzy nowe tunele drogowe.