Filtrowanie
27.05.2016

Kraków. Łączenie łącznicy – będzie krótsza podróż do Zakopanego

Trwa precyzyjna operacja montażu przęseł na kolejowej łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki. Podtrzyma ją 30 filarów o charakterystycznym kształcie kielicha. Łącznica zapewni szybszy i bezpośredni przejazd pociągiem z Krakowa Głównego do stacji Kraków Bonarka i dalej do Skawiny, Zakopanego oraz Oświęcimia. 

25.05.2016

PLK dla dobrych podróży na długi weekend

Stały monitoring sieci kolejowej, wzmocniona informacja, zespoły techniczne do szybkich działań - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są przygotowane na wzmożony ruch w ostatni majowy weekend. Nad bezpieczeństwem czuwają patrole SOK na dworcach i trasach.

25.05.2016

Krótsze podróże z Krakowa pod Giewont

Nawet o pół godziny skróci się czas podróży z Krakowa do Zakopanego. Za 42 mln zł w Suchej Beskidzkiej powstaje nowy tor, most i przystanek kolejowy. W efekcie ta inwestycja skróci podróż o 15 minut. Kolejny kwadrans zyskają pasażerowie dzięki budowie łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki realizowanej za 258 mln zł. 

24.05.2016

Stacja Skierniewice – wygodniej dla pasażerów, sprawniej dla pociągów

Lokalne Centrum Sterowania z nowoczesnymi, komputerowymi urządzeniami zapewnia 200 pociągom płynny i bezpieczny przejazd przez Skierniewice. To podstawa dobrej obsługi podróżnych jadących z Warszawy, Łodzi, Łowicza. System komputerowy zastąpił wyeksploatowane urządzenia i nadzoruje m.in. 50 km zmodernizowanych torów i 75 rozjazdów. 

23.05.2016

Prace PLK skrócą podróż z Warszawy do Wrocławia, Katowic, Krakowa

Trwa modernizacja 16 obiektów inżynieryjnych na Centralnej Magistrali Kolejowej, na odcinku Biała Rawska – Strzałki, która pozwoli zwiększyć prędkość pociągów do 200 km/h. Koszt tej inwestycji to ponad 29 mln zł. To część prac, których efektem od grudnia 2017 r. będzie szybsza podróż z Warszawy m.in. do Wrocławia, Katowic i Krakowa. 

20.05.2016

PLK wymieni tory podczas budowy Trasy Świętokrzyskiej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystają przerwę w ruchu pociągów na linii nr 9 Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga, niezbędną miastu przy budowie Trasy Świętokrzyskiej, do poprawy torów. Prace zapewnią utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróży pociągiem.

19.05.2016

Stop wypadkom na przejazdach kolejowo – drogowych w Wielkopolsce

Brawura, pośpiech, niepotrzebne ryzyko – to najczęstsze przyczyny zdarzeń, do których dochodzi na przejazdach kolejowo – drogowych. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują infrastrukturę, szkolą pracowników oraz konsekwentnie prowadzą kampanię Bezpieczny przejazd –„Szlaban na ryzyko!”. W 2015 r. PLK wyremontowały prawie 150 przejazdów na terenie...

19.05.2016

Stacja Włoszczowa Północ za 86 mln zł zmieni się dla pasażerów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg, efektem którego będzie wyższy komfort obsługi pasażerów oraz zwiększenie przepustowości i bezpieczeństwa ruchu pociągów na stacji Włoszczowa Północ. Projekt jest elementem budowy krótszego połączenia z Warszawy do Kielc. 

18.05.2016

Śląsk - 23 mln zł na bezpieczniejsze i sprawniejsze linie kolejowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły kolejne prace na odcinku linii Sosnowiec Główny - Bukowno – Tunel na odcinku Sosnowiec Dańdówka – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Wymiana torów, rozjazdów i poprawa stanu obiektów inżynieryjnych zapewni sprawniejszą podróż i przewóz towarów. Zwiększy się także poziom bezpieczeństwa.

17.05.2016

Szlaban na ryzyko! Trudne pytania kolejarzy

- Jak zachowa się rodzina, gdy zginiesz przebiegając przez tory? To jedno z „trudnych” pytań kierowanych do igrających z życiem osób przez kolejarzy. Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz SOK kolejny raz apelują do mieszkańców warszawskiego Wawra, by nie skracali sobie drogi przez tory. 

16.05.2016

Ponad 80 mln złotych na lepsze podróże z Kielc do Radomia

Krótszy czas podróży, zwiększenie bezpieczeństwa oraz sprawny przejazd przez stację Skarżysko Kamienna - to efekty prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Spółka rozpoczyna prace na kolejnym odcinku linii nr 8 pomiędzy stacjami Skarżysko Kamienna – Suchedniów. Koszt tylko tegorocznego zadania to ponad 24 mln zł. 

14.05.2016

1500 kamer wzmocni bezpieczeństwo na trasie Warszawa - Gdańsk

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta ponad 20 mln złotych zapewni podróżnym bezpieczną obsługę na peronach i przejściach zmodernizowanej linii kolejowej Warszawa - Gdańsk. Dodatkowe 1500 nowych kamer będzie sukcesywnie montowane do końca roku. To pierwszy tak duży projekt obejmujący monitoringiem linię kolejową.

13.05.2016

Nowe możliwości kolei w Wołominie

Trwają intensywne prace przy budowie wołomińskiego odcinka Rail Baltica. Efektem, już od września, będzie szybszy i wygodniejszy dojazd do stolicy, nowoczesne i w pełni wyposażone perony, z których mieszkańcy Wołomina będą podróżować do Warszawy i Białegostoku. Modernizacja linii Rail Baltica w Wołominie odkorkuje także miasto. PLK w miejscu dotychczasowych przejazdów kolejowo-drogowych buduje...

13.05.2016

SKRJ - System Konstrukcji Rozkładu Jazdy PLK wyróżniony w Brukseli

SKRJ zajął drugie miejsce wśród dziewiętnastu projektów cyfryzacyjnych, zaprezentowanych podczas europejskich targów cyfryzacji w Brukseli. Autorski projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - to jeden z trzech innowacyjnych przedsięwzięć, jakie Spółka zaprezentowała na targach.

10.05.2016

Szybciej z Wrocławia do Kłodzka i Międzylesia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 25 mln zł na poprawę linii kolejowej ze stolicy Dolnego Śląska do Kotliny Kłodzkiej. Lepszy komfort podróży zyskają pasażerowie pociągów pasażerskich, a przewoźnicy towarów sprawniejszy przewóz ładunków. Prace podniosą też poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo -drogowych.