Filtrowanie
25.08.2016

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy

W niedzielę, 4 września wprowadzona zostanie korekta rocznego rozkładu jazdy. Zapewni sprawne kursowanie 4000 pociągów w trakcie modernizacji sieci kolejowej. Podróżni już od połowy sierpnia mogą zapoznać się z rozkładem. Plakaty umieszczone są na dworcach i peronach, informacje dostępne są także w Internecie. Podczas weekendu, w którym korekta wejdzie w życie, dodatkowym wsparciem dla podróżnych...

24.08.2016

Świętokrzyskie: 1,4 mld zł na rozwój kolei

Krótsze podróże koleją - o 30 min z Kielc do Warszawy i o 20 min na trasie Skarżysko - Kamienna – Kraków. Lepsze połączenia kolejowe w regionie i z największymi miastami w Polsce oraz wygodne stacje i przystanki – taki będzie efekt realizacji Krajowego Programu Kolejowego w województwie świętokrzyskim za blisko 1,4 mld zł. 

24.08.2016

Wygodniej koleją z Wielkopolski na Warmię i Mazury

Ponad 270 mln zł inwestują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w dobrą trasę z Poznania do Olsztyna. Lepszą podróż zapewniły już ubiegłoroczne prace między Inowrocławiem i Jabłonowem Pomorskim (200 mln zł). Prowadzone są roboty na odcinku Poznań – Trzemeszno (63 mln zł). Sprawny przejazd większej liczby pociągów umożliwi również modernizacja urządzeń sterowania i przejazdów na odcinku Poznań Wschód –...

22.08.2016

Podlasie - inwestycje kolejowe PLK za 2,5 mld zł usprawnią transport kolejowy

Jeszcze krótsza podróż z Białegostoku do Warszawy i poprawa komunikacji w województwie – to planowane efekty projektów Krajowego Programu Kolejowego na Podlasiu. Podróżni nie tylko wygodniej i szybciej pojadą pociągami, poprawi się też obsługa na stacjach i przystankach. Projekty pozytywnie wpłyną na sprawność przewozów towarowych m.in. odcinkach granicznych.

18.08.2016

Kolejne inwestycje PLK dla usprawnienia ruchu towarowego na Śląsku

Poprawę warunków dla przewozu towarów na Śląsku zapewni remont dwóch linii kolejowych pomiędzy Krzyżanowicami a Chałupkami oraz Knurowem i Leszczynami. To kolejne inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. mające na celu usprawnienie połączeń towarowych na terenie Górnego Śląska. PLK przeznaczyły już na ten cel ponad 2,5 mld zł, a w najbliższych latach planują zrealizować inwestycje za 9 mld...

17.08.2016

Wygodniej na ponad 20 stacjach i przystankach w 4 województwach

Ponad 760 tysięcy złotych przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na montaż 26 nowych wiat na stacjach i przystankach w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Z nowych wiat pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku.

12.08.2016

CMK: dodatkowe 200 km/h

Sprawne podróże Centralną Magistralą Kolejową z Warszawy do Katowic, Krakowa i Wrocławia zapewni nowa infrastruktura na posterunku Biała Rawska. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniły m.in. rozjazdy – ważne elementy toru. Czas prac został ograniczony z dwóch tygodni do sześciu dni.

11.08.2016

Krótsze podróże koleją w woj. kujawsko - pomorskim - 1,5 mld zł na inwestycje

O kwadrans krócej na trasie Bydgoszcz – Toruń – Kutno i o 20 minut krótsza podróż koleją z Grudziądza do Malborka. Wygodniejsze perony na stacjach i przystankach, poprawa warunków dla przewozów towarowych – w Krajowym Programie Kolejowym ponad 1,5 mld zł przewidziano na rozwój kolei w województwie kujawsko-pomorskim.

10.08.2016

Kolej ułatwia obsługę Portu Gdańsk!

Dobiega końca jedna z najważniejszych modernizacji szlaku towarowego z Pruszcza Gdańskiego do Portu Gdańsk. Od września pociągi pojadą po dwóch nowych torach przez most na Martwej Wiśle. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 6-krotnie zwiększyła przepustowość szlaku handlowego i ułatwiła żeglugę.

10.08.2016

Na Pomorzu kolejowe inwestycje za 6 mld zł ułatwią podróże i dostęp do portów

Lepszy dostęp kolei do portów morskich oraz krótsze i wygodniejsze podróże w regionie – to główne efekty realizacji Krajowego Programu Kolejowego w województwie pomorskim. Atrakcyjniejsze będą przejazdy m.in. z Bydgoszczy do Trójmiasta i z Lęborka do Łeby.

09.08.2016

Linia obwodowa – kolejny krok do poprawy komunikacji w stolicy

Prace za 43 mln zł tworzą nowe możliwości stacji Warszawa Gdańska, niezbędne przy modernizacji linii średnicowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystąpiły do drugiego etapu inwestycji, która zwiększy możliwości komunikacyjne w stolicy. Prace od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej rozpoczną się wiosną.

08.08.2016

480 mln zł na usprawnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego. Przetarg na remont odcinka Łódź Kaliska – Zduńska Wola

Kolejna inwestycja PLK w kierunku rozwoju kolei aglomeracyjnej – ogłoszony przetarg na remont odcinka Łódź Kaliska - Zduńska Wola. Projekt o szacowanej wartości 480 mln zł wpłynie na polepszenie połączeń w obrębie Łódzkiego Węzła Kolejowego oraz zapewni sprawny i wygodny dojazd mieszkańców podłódzkich miejscowości do Łodzi.

05.08.2016

„Bezpieczny piątek” – bezpieczniejsze wakacje na przejazdach kolejowych

O 40% spadła liczba zdarzeń na przejazdach kolejowo - drogowych w lipcu br. w stosunku do poprzedniego. Podczas wakacji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i SOK prowadzą wzmożone kontrole na przejazdach m.in. w ramach akcji „Bezpieczny piątek”. - Nie będzie tolerancji dla lekceważących przepisy – zapowiadają organizatorzy.

04.08.2016

Światowe dni kolei

31. Światowe Dni Młodzieży były największą imprezą masową w historii naszego kraju – uczestniczyło w nich blisko trzy miliony ludzi, przybyszów z całego świata. Kolej odegrała niezwykle istotną rolę w obsłudze pielgrzymów, ponieważ z pociągów uruchomionych na okres ŚDM skorzystało w sumie 1,1 mln pasażerów.

03.08.2016

Ponad 200 mln zł na poprawę przewozów towarowych na Śląsku

Na dwa lata, w programie poprawy przewozów towarowych na Górnym Śląsku, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A przeznaczą 200 mln zł. Efektem jest sprawniejsza obsługa pociągów, szybszy przewóz towarów, poprawa bezpieczeństwa. W 2016 r. to 13 zadań za 104,5 mln zł na ponad 80 km torów. W ubiegłym roku za 100 mln zł wyremontowano w regionie ponad 90 km torów.