Filtrowanie
22.07.2016

Gliwice: wygodniej dla pasażerów na peronach i w hali dworca

Nowoczesne i funkcjonalne – taką staje się stacja i dworzec w Gliwicach. Wspólne przedsięwzięcie PKP S.A. i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wchodzi w ostatni etap. Gotowa jest już hala dworca, pasażerowie korzystają z 3 zmodernizowanych peronów. 

21.07.2016

Wyjątkowa organizacja na dwóch krakowskich stacjach. Kolejarze utworzą strefy buforowe dla pielgrzymów wyjeżdżających z Krakowa

 • W kluczowych dniach wyjazdów pielgrzymów z Krakowa, kolejarze utworzą strefy buforowe na stacjach Kraków Główny i Kraków Płaszów. Podróżni docierać będą w asyście funkcjonariuszy SOK  bezpośrednio do wybranych pociągów. 
 • Wejścia na dworzec Kraków Główny będą dwa – jedno od strony placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, a drugie od strony hotelu Ibis. Podróżni będą wchodzić przez oznakowane bramki.  
 • W...
20.07.2016

Mniej opóźnień, szybsze prace na torach. PLK wzmacnia zespoły techniczne

5 specjalistycznych pojazdów szynowo - drogowych za ponad 4 mln złotych wzmocni zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Nowy sprzęt to szybsze naprawy na torach i ograniczenie przerw w kursowaniu pociągów czyli punktualne podróże. PLK konsekwentnie wzmacnia służby techniczne, w ubiegłym roku na doposażenie przeznaczono 9 mln złotych. 

19.07.2016

Portal Pasażera, także na Facebook’u, ułatwi podróż koleją

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły dodatkowe ułatwienie dla pasażerów i osób planujących podróże. Od lipca korzystając z Facebook'a znajdziemy szybko połączenia kolejowe, informacje o pociągach i ich trasy. PLK, która przygotowała Portal Pasażera, oferuje coraz szerszy dostęp do wyszukiwarki m.in. przez aplikacje mobilne, w języku polskim i angielskim.

19.07.2016

Częstochowskie stacje wygodniejsze dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły komfort obsługi podróżnych m.in. na stacjach: Częstochowa Osobowa i Częstochowa Stradom. Wygodne perony, czytelne oznakowanie, informacje o kursowaniu pociągów oraz dostęp dla osób o ograniczonej mobilności są dla zarządcy infrastruktury ważnym elementem zmian. Z udogodnień, na które PLK przeznaczyła prawie 12 mln zł, skorzystają też uczestnicy Światowych...

18.07.2016

Od 20 lipca rozkład jazdy na ŚDM. Kolej przygotowana do Światowych Dni Młodzieży

 • Infrastruktura kolejowa: tory, perony, urządzenia i sprzęt, jest przygotowana na Światowe Dni Młodzieży. Najwięcej pracy wykonano w obszarze aglomeracji krakowskiej i w Częstochowie. Harmonogram inwestycji i remontów zaplanowano tak, aby na czas ŚDM pasażerowie podróżowali bez utrudnień. 
 • Linie kolejowe podczas uroczystości ŚDM zapewnią przejazd wszystkich pociągów, w tym ponad 500 dodatkowych...
16.07.2016

Jelenia Góra – stacja wygodniejsza dla pasażerów

W lipcu podróżni zyskali lepszy standard obsługi na stacji w Jeleniej Górze. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dwa nowe perony z wiatami, windami oraz oznakowaniem zapewniają wygodny dostęp do pociągów. Odnowionym przejściem pod torami bezpiecznie można przejść między peronami nr 3 i 4. Koszt prac sięga 24 mln zł. To kolejny etap poprawy trasy Wrocław – Jelenia Góra, na którą PLK...

15.07.2016

PLK - 100 mln zł na inwestycje na przejściu granicznym Medyka – Mościska II

Więcej pociągów przez stację, bezpieczniejsza i szybsza podróż, łatwiejsza obsługa towarów na wschodniej granicy – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły wart 64 mln zł przetarg na modernizację stacji Medyka. Pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym roku. Do 2023 roku zarządca infrastruktury wyda na poprawę stacji ponad 100 mln zł. Przejście graniczne Medyka – Mościska II leży na ważnym...

13.07.2016

51 mln zł na szybszą podróż z Kutna do Torunia

Prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przygotują podróżnym trasy Kutno – Toruń sprawny przejazd i wygodną obsługę na peronach. Dziś PLK podpisały umowę na wykonanie zadania. Wyremontowane będą perony w Lubaniu, Nieszawie Waganiec i Turznie Kujawskim. Dobrą podróż zapewni wymiana torów, rozjazdów oraz przebudowa obiektów inżynieryjnych pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. 

13.07.2016

Do Krakowa na ŚDM najlepiej pociągiem

 • Czas przejazdu pociągiem z wielu miejsc Polski jest wyraźnie krótszy, niż przejazd samochodem
 • Blisko 350 dodatkowych pociągów pojedzie na ŚDM
 • Wybór komunikacji zbiorowej rekomendują organizatorzy ŚDM
 • W Krakowie obowiązywać będą bardzo duże ograniczenia w ruchu pojazdów
12.07.2016

Stacja Libiąż – wygodniej dla podróżnych, sprawniej dla przewozu towarów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 33 mln zł na modernizację stacji Libiąż na trasie z Trzebini do Zebrzydowic. Podróżni zyskają wygodny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych peron. Sprawną obsługę pociągów towarowych m.in. z kopalni zapewni przebudowa torów. 

11.07.2016

Linie kolejowe przygotowane na ŚDM

 • Podróżni udający się na ŚDM będą mogli korzystać z nowych oraz wyremontowanych przystanków kolejowych m.in. peronów na stacji Kraków Bieżanów, Kraków Zabłocie oraz Kraków Płaszów. 
 • Inwestycje w nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym zwiększyły przepustowość najważniejszych odcinków sieci kolejowej m.in. na trasach dojazdowych do Krakowa i Częstochowy.
 • Pociągi z pielgrzymami mają ustalone i...
08.07.2016

Blisko 1400 nowych stojaków rowerowych na stacjach i przystankach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. montują stojaki rowerowe na 339 stacjach i przystankach. O lokalizacji 1400 udogodnień zdecydowali rowerzyści, lokalne stowarzyszenia i samorządy. W tym roku do dyspozycji cyklistów dojeżdżających do pociągów będzie w sumie ponad 6 500 stojaków. 

07.07.2016

Sprawniejszy przejazd koleją przez Rzepin

Prawie 30 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na poprawę Nadodrzanki. PLK zaplanowały prace na linii Szczecin - Wrocław w Rzepinie i na odcinku Jerzmanice Lubuskie - Rzepin - Drzeńsko. Efektem będzie lepsza obsługa na peronach, a dzięki wymianie rozjazdów i torów, także wygodniejsza podróż i sprawniejszy przewóz ładunków.

06.07.2016

PLK dla lepszych podróży z Wielkopolski przez Kujawy na Mazury

Ponad 260 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na modernizację linii z Poznania przez Toruń do Olsztyna (nr 353). Jeszcze wygodniejsze podróże zapewni na tej trasie poprawa kolejnych odcinków torów oraz peronów pomiędzy Toruniem a Olsztynem. PLK ogłosiły dwa przetargi o wartości ponad 57 mln zł.